Propozycje nauczycieli świetlicy

Kochane Dzieci i Drodzy Rodzice

Obecna sytuacja jest dla wszystkich niewątpliwie trudna. Oprócz realizowanych przez nauczycieli – wychowawców zadań z podstawy programowej, my nauczyciele świetlicy mamy dla Was propozycje, które są pomysłem na wspólne spędzenie czasu i zabawę całej rodzinki. Będą one dostępne w zakładce „ Świetlica”. Propozycje te nie są zadaniami obowiązkowymi, ale będzie nam miło jeśli z nich skorzystacie. Po powrocie do szkoły będziecie mogli pochwalić się efektami swojej pracy.
A gdyby ktoś z Was nie mógł się doczekać i chciałby się pochwalić wcześniej lub potrzebował jakiejkolwiek pomocy proszę napisać na adres e- mailowy:Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Możecie wysyłać zdjęcia wykonanych prac plastycznych i swoje, które zobrazują to w jaki sposób spędzacie czas. Może ktoś napisze wiersz, rymowankę lub opowiadanie i prześle na podany adres. A może po prostu ma ochotę do nas napisać. Jesteśmy ciekawi co u Was słychać i czekamy na kontakt.
Pozdrawiamy serdecznie.
Nauczyciele świetlicy

Tu do pobrania:

30.03 – 3.04.2020 r. TEMAT: MAMY WIOSNĘ.

23 – 27.03.2020 TEMAT TYGODNIA: Z HIGIENĄ ZA PAN BRAT.

Terminy i godziny dyżurów pedagogów w ramach pomocy psychologiczno- pedagogicznej

Kontakt telefoniczny po uprzednim podaniu swojego numeru telefonu na w/w e -maile

Dodatkowo załączamy informacje o pracy naszej Poradnii.

Kontakt z Poradnią Psychologiczno-Pedagogiczną nr 4 w Szczecinie

Interwencyjny telefoniczny dyżur psychologa (91) 43-27-116

oraz do przeczytania dobre praktyki w czasie kwarantanny, czyli jak wspierać dziecko w czasie epidemii.

Dokumenty dotyczące rekrutacji

BARDZO PROSIMY O PRZYSYŁANIE DOKUMENTÓW DOTYCZĄCYCH REKRUTACJI DROGĄ MAILOWĄ :

!!! UWAGA !!!

W związku z istniejącym zagrożeniem COVID-19,

w celu ograniczenia kontaktów
przyjmowanie wniosków  i zgłoszeń związanych z rekrutacją
odbywać się będzie
w godz. 10.00 – 13.00.
Za utrudnienia przepraszamy .

Nabór do Klas Pierwszych

Szanowni Państwo,
Uprzejmie informujemy, że nie planujemy dokonywać zmiany obowiązującego terminu składania wniosków o przyjęcie do klasy pierwszej szkoły podstawowej. Szkoła jest zobowiązana do przyjmowania dokumentów od rodziców zgodnie z Zarządzeniem Prezydenta Miasta Szczecin z dnia 17 stycznia 2020 r. Nr 24/20.

Rodzicu, ze względu na bezpieczeństwo Twoje i Twojego dziecka

üśledź na bieżąco publikowane komunikaty o sytuacji epidemiologicznej w kraju oraz informacje przesyłane przez dyrektora szkoły, przedszkola;

üunikaj miejsc, gdzie są duże skupiska ludzi (komunikacja publiczna, centra handlowe)

üprzestrzegaj zasad higieny i czystości pomieszczeń, w których przebywacie;

üprzysługuje Ci zwolnienie od pracy z powodu sprawowania osobistej opieki nad dzieckiem w wieku do lat 8 w przypadku zamknięcia żłobka, klubu dziecięcego, przedszkola lub szkoły, do których uczęszcza dziecko, z powodu COVID-19, zgodnie z art. 4 ustawy z dnia 7 marca 2020r., o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych (Dz. U. z 2020 r. poz. 374) - ubezpieczonemu zwolnionemu od wykonywania pracy z powodu konieczności osobistego sprawowania opieki nad dzieckiem, o którym mowa w art. 32 ust.1 pkt.1 ustawy z dnia 25 czerwca 1999 r. o świadczeniach pieniężnych z ubezpieczenia społecznego w razie choroby i macierzyństwa (Dz. U. z 2019 r. poz. 645 z późn. zm.), przysługuje dodatkowy zasiłek opiekuńczy za okres nie dłuższy niż 14 dni;

üjeśli możesz załatwiaj sprawy, które nie wymagają osobistych kontaktów drogą telefoniczną, mailowo, a płatności dokonuj przelewem;

üze względu na zawieszenie zajęć w placówkach oświatowych w całym mieście w różnych instytucjach, urzędach może wystąpić duża absencja na stanowiskach pracy - prosimy o wyrozumiałość;

üzachęcaj dziecko do samodzielnej nauki w czasie, gdy nie będzie lekcji w szkole. Ministerstwo Edukacji Narodowej na platformie epodręczniki.pl. udostępnia szereg materiałów edukacyjnych, które pozwalają uzupełnić, ugruntować i poszerzyć wiedzę - dostęp do tych zasobów jest bezpłatny;

ü  korzystaj na bieżąco z systemów komunikacji z nauczycielami, na których zamieszczane będą materiały dydaktyczne wysyłane przez nauczycieli do samodzielnej pracy uczniów w domu;

UWAGA !!!

Od poniedziałku 16.03.2020 r. szkoła będzie zamknięta przez dwa tygodnie.

W czwartek i piątek (12 i 13.03) sprawujemy opiekę tylko nad uczniami, których rodzice nie zorganizowali jeszcze nad nimi opieki w domu. W tych dniach nie zapewniamy posiłków.