Andrzejki w 8c

Czytaj więcej: Andrzejki w 8c

Uckermärkische Bühnen Theater w Schwedt

27 listopada uczniowie klas 7c, 8b i 8d wraz z opiekunami wybrali się do teatru Uckermärkische Bühnen Theater w Schwedt na baśń sceniczną "Die Schone und das Biest" ("Piękna i Bestia"). W tegorocznej inscenizacji zagrał polski aktor Łukasz Gocławski, który wcielił się w postać nietoperza (Flederic) i przybliżył najważniejsze treści w języku polskim. Od 15 lat teatr w Schwedt przygotowuje dwujęzyczne przedstawienia dla widzów z  Niemiec i Polski. Następnym punktem wyjazdu były przedświąteczne zakupy w Oder Center, które cieszyły się dużym zainteresowaniem.

Czytaj więcej: Uckermärkische Bühnen Theater w Schwedt

Otwarte Lekcje Języka Angielskiego

W dniu 21 listopada w naszej szkole odbyły się otwarte lekcje języka angielskiego w ramach projektu Zachodniopomorska Szczecińska Szkoła Ćwiczeń, w którym jesteśmy jedną z trzech szkół wiodących.

Zajęcia zostały poprowadzone w klasie 8d przez nauczycielkę języka angielskiego Katarzynę Sołtykiewicz w nowoczesnej pracowni multimedialnej w budynku przy ul. Siemiradzkiego. Gośćmi byli nauczyciele języka angielskiego ze szkół podstawowych i liceów. Temat lekcji adresowanej do nauczycieli liceów to "How to counteract bullying". Lekcja dla nauczycieli szkół podstawowych dotyczyła ochrony środowiska i sposobów w jaki młody człowiek może działać i mieć swój wkład w polepszanie sytuacji, w jakiej znajduje się nasza planeta Ziemia.

Odzyskanie Niepodległości

W dniach 12 i 13 listopada gościliśmy w naszej szkole przedstawicieli Bractwa Rycerskiego „Kerin”. Spotkanie było okazją do uczestnictwa w „żywej” lekcji historii z okazji 101. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. W prosty, przystępny, a jednocześnie ciekawy sposób panowie przekazali nam wiedzę na temat walki kolejnych pokoleń Polaków o wolność. Oczyma wyobraźni cofnęliśmy się do ostatnich lat Pierwszej Rzeczpospolitej, przeżyliśmy rozbiory, uczestniczyliśmy jako kosynierzy w Insurekcji Kościuszkowskiej i w następnych powstaniach, broniliśmy polskiego języka, kultury i tradycji, aż w końcu doczekaliśmy I wojny światowej i z Józefem Piłsudskim na czele tworzyliśmy zręby długo wyczekiwanej niepodległej Polski.
Nietypowa, inna niż wszystkie, lekcja historii zostanie przez nas na długo zapamiętana.

Czytaj więcej: Odzyskanie Niepodległości

Noc Teatralna Szkolnego Koła „Drama”

Dnia 15 listopada 2019 roku w szkole w budynku przy ul. Siemiradzkiego odbyła się noc teatralna szkolnego koła „Drama”. Jest to już nasza tradycja. W trakcie późnogodzinnych spotkań zawsze rodzi się nowy pomysł do pisanego scenariusza. Nocą mózg inaczej pracuje i w naszych głowach powstaje wiele kreatywnych rozwiązań.

Pomimo że byliśmy zmęczeni po całym tygodniu ciężkiej pracy w szkole, zebraliśmy swoje siły i zaczęliśmy tworzyć. Spędzanie razem czasu umiliły nam 4 ogromne pizze i stos słodkości. Podczas wspólnego nocowania zintegrowalismy się i bardziej poznaliśmy.

Symbole narodowe. Bohaterowie Niepodległej.

14 listopada odbył się konkurs „Symbole narodowe. Bohaterowie Niepodległej” zorganizowany przez III Liceum Ogólnokształcące w Szczecinie. Uczestnicy musieli wykazać się nie tylko znajomością historii symboli, ale również życiorysów Józefa Piłsudskiego, Romana Dmowskiego oraz Ignacego Paderewskiego.

W kategorii uczniów klas VII – VIII konkurs zwyciężył Jakub Cieślak z klasy VIII A. Drugie miejsce zajął Ziemowit Śledziński z klasy VIII B. Natomiast Kajetan Kotfis z klasy VI D zdobył drugie miejsce w kategorii klas V – VI.