Wybory do Rady Samorządu Uczniowskiego 2019/2020

1 października uczniowie klas VII i VIII wybierali swoich przedstawicieli do Rady Samorządu Uczniowskiego. Podczas kampanii wyborczej poprzedzającej głosowanie kandydaci starali się zyskać jak największe poparcie. Liczył się każdy głos.

Uprawnionych do głosowania było 232 uczniów. Oddano 162 głosy, wszystkie ważne. Frekwencja wyborcza wyniosła 69,8%. Wybory wyłoniły 8 uczniów tworzących Radę Samorządu Uczniowskiego. Są to: Hanna Donhöffner, Maria Baranowska, Martyna Kowalska, Michał Jasiński, Lara Clark, Hanna Piechuta, Andrzej Knap, Nikodem Bojakowski. Opiekunem RSU jest pani Edyta Odkała.

pierwsza edycja Olimpiady Literatury i Języka Polskiego dla szkół podstawowych

Informujemy, że w tym roku odbędzie się pierwsza edycja Olimpiady Literatury i Języka Polskiego dla szkół podstawowych. Olimpiada jest adresowana przede wszystkim do młodzieży o wrażliwości humanistycznej: głównie do uczniów VII i VIII klas szkół podstawowych. Trzy etapy zmagań Olimpijczyków z materią literacką i językową nawiązują do starożytnej idei szlachetnego współzawodnictwa, w którym ważne jest nie samo zwycięstwo, lecz droga do niego: nieustanne poszerzanie własnej wiedzy, sprawdzanie i doskonalenie własnych umiejętności, uświadamianie sobie i pokonywanie własnych ograniczeń podczas spotkań i rywalizacji z ludźmi podzielającymi te same humanistyczne pasje. Olimpiada to jednak nie tylko okazja do sprawdzenia siebie i przeżycia fascynującej przygody z literaturą i językiem, to również możliwość uzyskania wymiernych korzyści, np. zdobycie tytułu finalisty lub laureata ułatwia uczniom szkoły podstawowej drogę do wymarzonej szkoły ponadpodstawowej.

WIECEJ INFORMACJI TUTAJ

800 080 222 całodobowa bezpłatna infolinia

Już od dziś, 1 października 2019 r. działa nowa całodobowa, bezpłatna, ogólnopolska infolinia dla dzieci, młodzieży i ich opiekunów. Pod numerem telefonu 800 080 222 dzieci, młodzież, ale także rodzice, nauczyciele i pedagodzy będą mogli uzyskać profesjonalną pomoc doświadczonych psychologów, pedagogów i prawników.

WAŻNE PRZECZYTAJ

Program profilaktyki wad postawy

Program profilaktyki wad postawy i schorzeń narządu ruchu wśród uczniów klas I szczecińskich szkół podstawowych,

Zgodnie z założeniami programu badaniami mają zostać objęte wszystkie dzieci uczęszczające w roku szkolnym 2019/2020 do pierwszej klasy szkoły podstawowej.

Głównym celem programu jest skuteczna identyfikacja dzieci zagrożonych wadami postawy i schorzeniami narządu ruchu oraz podjęcie działań terapeutycznych i edukacyjnych w zakresie programu.

plak

Rodzicu tutaj znajdziesz WIECEJ INFORMACJI

MULTITEST

dla klas 4-8
23 października 2019
10 zł do 27 września
Beata Cząstkiewicz

60-lecie szkoły

18.10.2019 obchodzimy 60-lecie działalności naszej placówki.

Serdecznie zapraszamy absolwentów szkoły w godz. 15.00-18.00 na klasowe spotkania w salach lekcyjnych. Liczymy na Państwa obecność w tym dniu. Będzie on okazją do osobistych spotkań koleżanek i kolegów ze szkolnej ławy, wspomnień, refleksji i wzruszeń.