Szkoła Podstawowa nr 53 w Szczecinie

im. Fryderyka Chopina

Tydzień języka angielskiego.

19 – 23 lutego 2018

w naszej szkole organizowany będzie

TYDZIEŃ JĘZYKA ANGIELSKIEGO

poniżej przedstawiamy wydarzenia, do których chętne osoby mogą rozpocząć przygotowania już teraz

 

Mini przedstawienia w języku angielskim dla uczniów klas 5 i 6 (tematykę przedstawienia poszczególni uczniowie lub grupy mogą wybrać według własnych upodobań, uczniowie przygotowują stroje oraz rekwizyty sami, maksymalna długość przedstawienia to 3 min.)

Festiwal Piosenki Angielskiej –  

dla wszystkich chętnych uczniów (wykonawcami mogą być soliści jak i zespoły dwu lub trzyosobowe, wykonawcy przygotowują podkład muzyczny oraz dostarczają go nauczycielom języka angielskiego, maksymalna długość występu to 1 min.)

Konkurs „Angielskie Idiomy” – klasy 6 (zakres materiału chętni uczniowie otrzymają od nauczycieli języka angielskiego)

Konkurs ortograficzny (literowania) „Spelling Bee” – klasy 3 i 4 (zapisy uczestników u nauczycieli języka angielskiego)

„Muffins and brownie” – szkolna cukiernia (podczas tygodnia języka angielskiego będziemy mieli również okazję spróbować przepysznych wypieków przygotowanych przez uczniów oraz ich rodziców oraz spróbować tradycyjnego napoju brytyjskiego – herbaty z mlekiem i cukrem, wszystko będzie można kupić, pieniądze ze sprzedaży zostaną przekazane …

Konkurs plastyczny (przestrzenny) „Znane miejsca i budowle w krajach anglojęzycznych” – dla wszystkich (chętni uczniowie będą proszeni o przygotowanie modelu budowli lub charakterystycznego miejsca znajdującego się w którymś z krajów anglojęzycznych)