Szkoła Podstawowa nr 53 w Szczecinie

im. Fryderyka Chopina

Tydzień języka angielskiego

W dniach 19 -23 lutego 2018 podczas Tygodnia Języka Angielskiego mogliśmy cieszyć się kulturą krajów anglojęzycznych. Rozpoczęcie lekcji oraz czas na przerwę obwieszczał motyw z serialu Benny Hill Show. Mogliśmy skosztować przepysznych wypieków w kawiarence „Muffins and Brownie”, „udać się ‘’ na mini spacer po Londynie, podziwiać modele 3D najciekawszych obiektów znajdujących się w różnych krajach anglojęzycznych,  poczytać o tradycyjnych potrawach jadanych w krajach posługujących się językiem angielskim, wziąć udział w konkursie piosenki angielskiej oraz podziwiać prace najmłodszych uczniów  - „wyrazy-obrazy” umieszczone przy wejściu do szkoły. Poniżej przedstawiamy krótka fotorelacje z naszego Angielskiego Tygodnia oraz wyniki konkursów tematycznych.

 

Wyniki