Szkoła Podstawowa nr 53 w Szczecinie

im. Fryderyka Chopina

Dni teatru - podsumowanie.

Międzynarodowy Dzień Teatru nasza szkoła obchodziła w tym roku aż przez trzy dni!

Uczniowie z pomocą nauczycieli plastyki oraz wychowawców przygotowali piękne dekoracje, którymi zostały ozdobione  korytarze szkolne. Pane Edyta Odkała i Agata Rogozińska zorganizowały wystawę pt. SZCZECIŃSKIE TEATRY. Fotografie wykonane przez naszych uczniów można było podziwiać przez cały tydzień. 27 marca dzieci mogły się przebrać za wybraną postać ze świata teatru. Zaskoczyły nas wspaniałe stroje rycerzy, księżniczek i pierrotów. Uczniowie klas siódmych przygotowali samodzielnie prezentacje dotyczące historii teatru, którymi pochwalili się przed młodszymi koleżankami i kolegami.

Swój talent aktorski zaprezentowała całej szkole klasa 4E podczas przedstawienia ”Książka, czarownica i stara szafa, czyli drzwi do krainy fantazji”.Minisztukę reżyserowała Pani Jolanta Piotuch – nauczycielka języka polskiego, o dekoracje zadbały nauczycielki świetlicy – Pani Jolanta Trybel-Kozieł i Pani Alicja Więckowicz. Przedstawienie zostało gorąco przyjęte przez wszystkich uczniów klas 4-6, nauczycieli oraz rodziców