Szkoła Podstawowa nr 53 w Szczecinie

im. Fryderyka Chopina

21 -27 maja - Tydzień Inicjatyw Pozarządowych

 

To taki czas w roku, kiedy szczecińskie organizacje pozarządowe prezentują swoje działania mieszkańcom Szczecina. Stowarzyszenia, fundacje, kluby sportowe, ochotnicze straże pożarne, związki i towarzystwa pokazują, jak wyglądają ich działania. Harmonogram wydarzeń: http://www.szczecin.eu/zycie_w_miescie/miasto_poleca/inne/55865-tydzien_inicjatyw_pozarzadowych.html

 

A w naszej szkole:

Towarzystwo Przyjaciół Szkoły nr 53 w ramach projektu „Z książką zawsze POGODNie” organizuje
w tym tygodniu następujące wydarzenia:

-       24 maja o godz.13.00 odbędzie się spotkanie z p. Katarzyną Nowak, miłośniczką Pogodna, aktorką Teatru Nie Ma , która będzie czytała fragmenty książki Lucyny Legut „Piotrek zgubił dziadka oko, a Jasiek chce dożyć spokojnej starości” po czym przeprowadzi warsztaty teatralne z uczniami z klasy IV d

-       24 maja ok. godz. 12.00 klasa II b wybierze się na spacer na pobliski rynek na Pogonie, gdzie w księgarni zostawią kuferek z uwolnionymi książkami, aby mieszkańcy dzielnicy i klienci rynku mogli dzielić się radością czytania

-       25 maja o godz. 9.50 odbędzie się spotkanie z p. Justyną Rajewską – Majchrzak chirurgiem dziecięcym, żeglarką, która zaprosi uczniów kl. II b do cudownego świata Narni i opowie, w jaki sposób literatura piękna wpłynęła na jej życie

-      25 maja o godz. 11:30 rozpocznie się kolejny flash mob – czyli wspólne czytanie w naszej strefie „Pod chmurką”. Każdy może przynieść swoją ulubioną książkę, by czytać ją w dobrym towarzystwie.

Zapraszamy do udziału!!!