Szkoła Podstawowa nr 53 w Szczecinie

im. Fryderyka Chopina

Dzień zdrowego żywienia

W dniach 21-25 maja obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Zdrowia i w ramach tego tygodnia 22 maja odbył sie Dzień Zdrowego Odżywiania. Uczniowie pod opieka nauczycieli wykonali plakaty o tematyce żywienia, piramidy żywienia. Rodzice zaangażowali sie w przygotowanie pysznych przekąsek z owoców i warzyw, koktajli z przetworów mlecznych i owoców, smoothies z jarmuzu, zdrowych ciast i deserów. Uczniowie w klasach wraz z wychowawcami przyrządzania zdrowe sałatki. Wszyscy uczniowie mieli okazje degustacji tych pyszności. Głównym celem i zamierzeniem całej akcji było przekonanie uczniów do spożywania warzyw i owoców zamiast słodyczy i chipsów. Wszystkim uczniom smakowały przekąski i desery. Dzieci były zachwycone. Wszystkim bardzo dziękujemy.