Szkoła Podstawowa nr 53 w Szczecinie

im. Fryderyka Chopina

Za nami Noc bibliotek.

a9W nocy z 8 na 9 czerwca 2018r. uczestniczyliśmy w ogólnopolskiej akcji czytelniczej „Noc bibliotek”.

Spotkaliśmy się już o godz. 18:00, by korzystając z promieni zachodzącego słońca zrelaksować się z książką w czytelniczej strefie „pod chmurką”. Następnie, również w plenerze, odbyły się literackie warsztaty, których ideą była przede wszystkim integracja uczestników, ale także twórcze działania związane z tworzeniem opowiadania tytułowego (z przygotowanych wcześniej tytułów książek) i wierszy w technice „poezji negatywnej”.

 

Potem przystąpiliśmy do zasadniczej części spotkania, czyli do głośnego czytania fragmentów „Harrego Pottera” i „Mikołajka”, a następnie oglądania ich adaptacji filmowych.

Odbyliśmy także spacer po spowitej ciemnościami szkole. Okazało się, ku zdumieniu większości uczestników, że miejsce, w którym przebywają od pięciu lat, nie jest im do końca znane.

Na koniec nasz spacer zamienił się w pędzący pociąg do książek, który zatrzymał się na „Stacji Tuwimowo”. Tam, stając na wyżynach aktorstwa, odczytaliśmy kultowy wiersz pt. „Lokomotywa”.

Nasze spotkanie zakończyło się o godzinie 7:30.

Serdecznie dziękujemy paniom Agnieszce Agacie Góreckiej i Jolancie Piotuch za niezłomną postawę, którą wykazały w walce ze snem oraz za czas i energię poświęconą na zorganizowanie tego przedsięwzięcia.