Szkoła Podstawowa nr 53 w Szczecinie

im. Fryderyka Chopina

MATeksperymentalnie - Podsumowanie

logombank

 

W projekcie zrealizowaliśmy:

- zajęcia pozalekcyjne w formie lekcji eksperymentalnych – w trakcie, których uczniowie m.in. odwiedzili stałą ekspozycję prowadzoną przez Fundację Eureka im. prof. Jerzego Stelmacha i tam wzięli udział w eksperymentach;

- uczniowie  uczestniczyli w doświadczeniach prowadzonych na terenie szkoły,

-  w trakcie lekcji matematyki odbywały się warsztay "matematycznego origami "

- organizację mobilnej ekspozycji eksperymentalnej na terenie SP 53 dostępnej dla całej szkolnej społeczności,

- konkursy matematyczne dla uczniów klas V-VI i ich rodzin, np. : konkurs na stworzenie bryły geometrycznej z jak największej liczby elementów oraz konkurs „Ile brył masz w domu?”

 - kulminacją projektu była organizacja w SP 53 Tygodnia Matematyka, w trakcie którego wyeksponowane zostały konkursowe prace, udostępniona była mobilna ekspozycja, a w trakcie długich przerw organizowane były mini konkursy i doświadczenia.