Szkoła Podstawowa nr 53 w Szczecinie

im. Fryderyka Chopina

Klasa z ECDL

 

W styczniu 2019 r. SP 53 podjęła współpracę Z Polskim Towarzystwem Informatycznym i przystąpiła do programu KLASA z ECDL . Program ten pozwala przygotować uczniów do zdobycia uznanego na całym świecie certyfikatu ECDL, a tym samym do rozwoju i potwierdzenia niezbędnych w dzisiejszym społeczeństwie podstawowych umiejętności cyfrowych. ecdl

Uczniowie klas 7. i 8. zgodnie ze zmodyfikowanym programem nauczania informatyki realizują treści nauczania przewidziane podstawą programową, a jednocześnie bezpłatnie poszerzają swoją wiedzę o zagadnienia objęte Europejskim Certyfikatem Umiejętności Komputerowych.

 

W roku szkolnym 2018/2019 egzaminy odbywają sie w Laboratorium ECDL Uniwersytetu Szczecińskiego na Wydziale Nauk Ekonomicznych i Zarządzania.

Nad wszelkimi sprawami związanymi z ECDL w SP 53 i GM 10 czuwa zachodniopomorski koordynator ECDL mgr Mirosław Zajdel, oraz egzaminator ECDL Core, ECDL Advanced i ECDL e-Citizen mgr Krystyna Faryńska.

 

W lutym 2019 uczniowie klasy 8 Dominik Bodnarczuk, Maciej Tułecki, Durkin Oskar uzyskali Ceryfikat ECDL Profile.

 

Wszystkich zainteresowanych problematyką ECDL zapraszamy na stronę www.ecdl.pl