pierwsza edycja Olimpiady Literatury i Języka Polskiego dla szkół podstawowych

Informujemy, że w tym roku odbędzie się pierwsza edycja Olimpiady Literatury i Języka Polskiego dla szkół podstawowych. Olimpiada jest adresowana przede wszystkim do młodzieży o wrażliwości humanistycznej: głównie do uczniów VII i VIII klas szkół podstawowych. Trzy etapy zmagań Olimpijczyków z materią literacką i językową nawiązują do starożytnej idei szlachetnego współzawodnictwa, w którym ważne jest nie samo zwycięstwo, lecz droga do niego: nieustanne poszerzanie własnej wiedzy, sprawdzanie i doskonalenie własnych umiejętności, uświadamianie sobie i pokonywanie własnych ograniczeń podczas spotkań i rywalizacji z ludźmi podzielającymi te same humanistyczne pasje. Olimpiada to jednak nie tylko okazja do sprawdzenia siebie i przeżycia fascynującej przygody z literaturą i językiem, to również możliwość uzyskania wymiernych korzyści, np. zdobycie tytułu finalisty lub laureata ułatwia uczniom szkoły podstawowej drogę do wymarzonej szkoły ponadpodstawowej.

WIECEJ INFORMACJI TUTAJ