Prezentacja klasy 6a

INFORMACJE PODSTAWOWE:

Ile nas jest? Liczba osób uczęszczających do naszej klasy zmienia się niemal co roku. Obecnie VI a liczy 26 uczniów.

Ile jest dziewczyn? Dziewczyny stanowią dokładnie połowę – jest ich 13.

Ile chłopców? Jak można łatwo się domyślić z odpowiedzi na powyższe pytanie, chłopców również jest 13.

Kto jest naszą wychowawczynią? Wychowawczynią VI a jest pani Aldona Mikulewicz, nauczycielka matematyki.

Która sala jest nasza? Jest to niebieska 41, sala od matematyki.

Czy ktoś odszedł z naszej klasy? Choć trudno w to uwierzyć, ale z naszej wspaniałej klasy czasami ktoś odchodzi. W tym roku pożegnała się z nami Tosia Kozielec.

Czy ktoś przyszedł? Tak, mamy nowego ucznia. Jest nim Mikołaj Zielski.

SAMORZĄD KLASOWY:

Kto jest gospodarzem klasy? Po raz pierwszy w długiej i obfitującej w wydarzenia historii naszej klasy mamy gospodynię – Kornelię Przybylską.

Kto zastępcą? Choć wyjątkowo Hubert Martyna nie został gospodarzem (od drugiej klasy sprawował ten urząd), mianowano go na zastępcę Kornelii.

Kto skarbnikiem? W wyborach na skarbnika zwyciężył Bruno Bednarski.

Kto kandyduje do samorządu szkolnego? W tym roku nasza klasa wybrała Julię Wachnik, zwaną niekiedy Julcią.

Kto jest łącznikiem z biblioteką? Do biblioteki w szóstej klasie będą biegać Weronika Wajdzik oraz Ola Jakubik.

CO LUBIMY I JACY JESTEŚMY:

Na jakie wycieczki lubimy wychodzić? W tym przypadku jesteśmy dość przewidywalni – najchętniej wychodzimy do kina, na kręgle bądź do pobliskiej kawiarenki.

Jakie lubimy sporty? Duża część chłopców i tu ma dość stereotypowe upodobania – piłka nożna chyba nigdy im się nie znudzi. Dziewczyny na wychowaniu fizycznym często grają w dwa ognie lub palanta, ale trudno powiedzieć, czy to lubią. Żeńska część klasy nigdy nie jest jednomyślna i zmienia idee jak rękawiczki.

Co jeszcze? Na lekcjach lubimy rozmawiać i śmiać się. Niestety, na rzadko której godzinie lekcyjnej jest to dozwolone, toteż staramy się nie wcielać naszych zachcianek w życie, chociaż czasami to trudne.

Czy mamy szczególne talenty? Oczywiście! Wśród nas są tancerki, sportowcy, osoby ze zdolnościami matematycznymi, polonistycznymi, przyrodniczymi, poligloci… długo by wymieniać. Nie brakuje oczywiście utalentowanych muzycznie, grających na różnych instrumentach, takich jak skrzypce, gitara, a także nerwy innych istot ludzkich.

Czy jesteśmy lubiani? Jesteśmy zdecydowanie wyjątkową, błyskotliwą i oryginalną klasą. Jak nas nie lubić? ;) Mamy wielu zaprzysiężonych wielbicieli, szczególnie wśród nauczycieli.

To smutne, ale to już nasz ostatni rok w szkole nr 53. Mimo tego jesteśmy pewni, że to będzie wyjątkowy rok. :)