Szkoła Podstawowa nr 53 w Szczecinie

im. Fryderyka Chopina

UWAGA! BIJEMY REKORD POLSKI!!!

rekord

Już za tydzień (16 października 2017 roku) nasza szkoła, po raz drugi, bierze udział w biciu rekordu Polski w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo – oddechowej. Organizatorem akcji jest Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.

Wydarzenie rozpocznie się punktualnie o godzinie 1200 i potrwa do 1230 .

Przez pół godziny uczniowie naszej szkoły będą nieprzerwanie wykonywać resuscytację krążeniowo – oddechową  w sali 21 na fantomach podarowanych przez WOŚP.

 

 

Zapraszamy wszystkich uczniów przeszkolonych w ramach programu edukacyjnego „Ratujemy i uczymy ratować” do włączenia się w to wydarzenie. Zgłoszenia przyjmuje p. Marzenna Dębniak do czwartku 12 października. W akcję mogą się również włączyć rodzice naszych uczniów, a szczególności ratownicy medyczni, lekarze i pielęgniarki.

Bądźcie z nami! Zapraszamy!

Pokażmy całej Europie jak Polska ratuje!

                                                     

Jurek Owsiak napisał:

16 października obchodzimy Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca i z tej okazji co roku w połowie października organizujemy rekord w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo – oddechowej przez jak największą ilość osób. Naszym celem jest wspólne promowanie w całej Polsce nauki pierwszej pomocy. W 2013 roku razem z Wami ustanowiliśmy rekord w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo – oddechowej przez jak największą ilość osób. Było nas wtedy 83 111 osób z 1132 instytucji! W 2015 roku udało nam się pobić nasz wyczyn i razem z 92 049 osobami z 980 instytucji pokazaliśmy, że Polacy potrafią udzielać pierwszej pomocy. W 2016 pobiliśmy Rekord Polski - w największej lekcji resuscytacji krążeniowo-oddechowej uczestniczyło łącznie 16 557 osób. W całym wydarzeniu wzięło udział 66 745. Jak będzie w tym roku? To zależy od Was!