Tak biliśmy rekord!

IMG 4375

W poniedziałek, 16 października, w całej Polsce w samo południe przez pół godziny podejmowana była próba pobicia rekordu w jednoczesnym wykonywaniu resuscytacji krążeniowo-oddechowej.

Podczas próby bicia rekordu Polski (nieoficjalnie też rekordu świata) była transmitowana na żywo relacja ze sztabu akcji z p. Jurkiem Owsiakiem.

Nasza szkoła także uczestniczyła w tym wydarzeniu. Wzięli w nim udział uczniowie ośmiu klas przeszkolonych w ramach programu edukacyjnego „Ratujemy i uczymy ratować”, który od kilku lat jest u nas realizowany. Zaproszono również na ten dzień ratowników WOPR. Wspólnie z dziećmi wykonywali oni przez  pół godziny uciski klatki piersiowej i wdechy ratownicze. Do wydarzenia dołączył też rodzic naszego ucznia z klasy IV A , jednocześnie ratownik medyczny – p. Michał Wasiluk. Łącznie w próbie bicia rekordu w naszej szkole wzięło udział 86 osób, które wykonywały resuscytację krążeniowo – oddechową na 11 fantomach.

W organizację tej próby aktywnie włączyła się p. Dorota Rzuczkowska wraz z dziwczętami klasy VI A, oraz p. Dorota Michałowska i p. Ewelina Jamik. Dokumentację filmową w całości opracował rodzic uczennicy z klasy II B – p. Michał Ślósarek. Została ona udostępniona na stronie internetowej naszej szkoły.Dokumentację fotograficzną wykonały panie: Jolanta Trybel – Kozieł i Agnieszka Górecka.

Dziękuję wszystkim, którzy uczestniczyli w tym wydarzeniu, a w szczególności uczniom SP 53 – małym ratownikom.

Szkolny koordynator:

Marzenna Dębniak

CCI19102017  CCI19102017 0001

View the embedded image gallery online at: