Szkoła Podstawowa nr 53 w Szczecinie

im. Fryderyka Chopina

Podsumowanie obchodów Roku Marszałka Józefa Piłsudskiego

W naszej szkole wychowujemy młodzież w duchu patriotycznym, pielęgnujemy i kultywujemy tradycje narodowe, dlatego  włączyliśmy się w obchody Roku Marszałka Józefa Piłsudskiego oraz 150. rocznicę Jego urodzin. Pragnęliśmy także zaprezentować szerszej społeczności patriotyczne pasje realizowane przez uczniów.

 W styczniu wraz z przedstawicielami Szczecińskiego Związku Piłsudczyków zorganizowaliśmy wystawę dotyczącą naszej wieloletniej współpracy. Ekspozycja ta towarzyszyła również szkolnej uroczystości związanej z Narodowym Świętem Niepodległości oraz podsumowaniem obchodów Roku Marszałka Józefa Piłsudskiego, która odbyła się 24 listopada 2017 roku w naszej szkole. W ramach tego wydarzenia można było obejrzeć akademię poświęconą życiu Marszałka, wystawę Instytutu Pamięci Narodowej pt. ,,Symbole narodowe” oraz spotkać się z przedstawicielami szczecińskiego oddziału Związku Piłsudczyków

          Miło nam poinformować, że Pani Dyrektor Małgorzata Wójcik została odznaczona Złotym Krzyżem Honorowym Związku Piłsudczyków Rzeczpospolitej Polskiej przyznanym przez Zarząd Krajowy Związku Piłsudczyków RP /Towarzystwo Pamięci Józefa Piłsudskiego.

 

http://radioszczecin.pl/1,363145,marszalek-pilsudski-bohaterem-spektaklu-w-sp-nr-

 gif33