Uwaga! Pierwszy pojedynek książek rozstrzygnięty!

Uroczyście ogłaszam, iż w pierwszym pojedynku rozegranym między książkami pt. „Detektyw Pozytywka” i „Tajemnica kina” stosunkiem głosów 80:21 zwyciężyła „Tajemnica kina”.

Jednocześnie zapraszam do dalszej zabawy i głosowania na nowe tytuły. W tym miesiącu na ringu stają:

„Baśniobór” B. Mulla i „Zwiadowcy” J. Flanagana

Przypominam, że żetony do głosowania wydawane są w bibliotece szkolnej  przy wypożyczaniu książek (jakichkolwiek). Otrzymany żeton należy wrzucić do odpowiedniej  urny. Ogłoszenie wyników nastąpi  na stronie internetowej biblioteki po podliczeniu głosów, czyli 15. dnia następnego miesiąca.

Z książką zawsze POGODNie

Z radością informujemy, iż Towarzystwo Przyjaciół Szkoły Podstawowej nr 53 pozyskało środki

finansowe z programu mikroDOTACJE na realizację projektu „Z książką zawsze POGODNie”.
W najbliższym czasie, w otoczeniu szkoły, powstanie czytelnicza strefa „Pod chmurką”, w której
każdy, podczas przerw śródlekcyjnych, przed lekcjami i po nich, będzie mógł znaleźć chwilę
wytchnienia od codziennego zgiełku i zapoznać się z nowościami wydawniczymi. Uczniowie naszej
szkoły zostaną także zaproszeni do udziału w ciekawych działaniach i warsztatach, a wszystko to po
to, by dzielić się radością czytania! Szczegóły już wkrótce :)

Budujemy księgozbiór – dorzuć cegiełkę.

5.04.2018 rusza Wielka Zbiórka Używanych Książek, które jako cegiełki pozwolą rozbudować nasz szkolny księgozbiór.

Preferujemy ciekawe i poczytne pozycje, po które z radością sięgną Twoje koleżanki i Twoi koledzy. Podziel się więc taką książką, której lektura dała Ci dużo przyjemności. Wiemy, że to Ty jesteś najlepszym recenzentem, dlatego Twój dar będzie szczególnie cenny.

Chcemy, by półki biblioteczne kusiły przygodą i tajemnicą. Dlatego też nie potrzebujemy starych podręczników, poradników, atlasów czy encyklopedii.

Książki – dary można przynosić do biblioteki szkolnej w dniach 5.04 – 4.05. 2018

Zielono mi…, czyli wagary z książką

21 marca to dzień, w którym świętujemy nie tylko początek astronomicznej wiosny i praktykujemy związaną z nim obrzędowość (z wagarami włącznie, ale również Światowy Dzień Poezji. Biblioteka szkolna, pragnąc włączyć się  w każdy z aspektów tego dnia, proponuje:

- „zielone” książki, czyli takie, których okładki są w tym kolorze bądź pojawia się on w tytule (stoisko wypożyczeń - w holu szkoły)

- poetyckie spotkania w bibliotece – podczas długich przerw można będzie posłuchać wierszy śpiewanych przez znanych polskich wykonawców, a także   czytanych i recytowanych przez nauczycieli lub zaprezentować ulubione lub własne utwory

Zapraszam

Uwaga Trzecioklasiści!

27.03.2018 r. o godz.10:45 w bibliotece szkolnej odbędą się eliminacje wstępne do Wojewódzkiego Konkursu Czytelniczego                   „Legendy Pomorza”.

Ich celem będzie wyłonienie trzyosobowej drużyny reprezentującej naszą szkołę w w/w konkursie.

Czytaj więcej: Uwaga Trzecioklasiści!

„Pojedynek książek"

15.03.2008 startuje akcja „Pojedynek książek”.

W każdym miesiącu w ringu staną dwa tytuły, które stoczą walkę o Wasze głosy. Żetony do głosowania wydawane będą w bibliotece szkolnej przy wypożyczaniu książek (jakichkolwiek). Otrzymany żeton należy wrzucić do urny umieszczonej pod wybraną pozycją. Ogłoszenie wyników nastąpi na stronie internetowej biblioteki po podliczeniu głosów, czyli 15. dnia następnego miesiąca.

Czytaj więcej: „Pojedynek książek"

Dzień Kobiet z biblioteką

Drogie Dziewczyny, Dziewczynki i Kobietki z okazji naszego święta – 8 marca biblioteka szkolna oferuje Wam książki, których bohaterki są piękne, mądre, silne i dobre, czyli takie jak WY.

Tradycyjnie już biblioteka przybędzie do holu, w którym na przerwach śródlekcyjnych można będzie wypożyczać książki.

Do zobaczenia przy stoisku z literaturą.

Czytanie łączy pokolenia – konkurs dla tropicieli cytatów

Słyszałeś kiedyś, że dziadkiem sms’a był telegram, a informacji szukało się w encyklopedii a nie Wikipedii?

A o tym, że istniał świat, w  którym nie było komputerów, konsoli,  a na odległość rozmawiało się nie ze smartfona tylko z budki telefonicznej?

Może ktoś Ci powiedział, że po szkole dzieci chodziły na podwórko, na którym trzepak był ośrodkiem życia towarzyskiego?

Jeśli chcesz się dowiedzieć, czym było „niebko”, do czego służyły kapsle,  jak skakało się „w gumę”, na czym polegał „szczur” oraz co zastępowało snickersy, kinderki i monte, to masz okazję, bo już 1.03. 2018 r.  rusza akcja szkolnej biblioteki

„Lektury naszych rodziców i dziadków”

Czytaj więcej: Czytanie łączy pokolenia – konkurs dla tropicieli cytatów

Bajkoterapia w bibliotece szkolnej.

Szanowni Państwo biblioteka szkolna proponuje cykl zajęć z bajkoterapii, czyli terapii przez bajki.

Bajki terapeutyczne są utworami adresowanymi głównie do dzieci w wieku 4-9 lat. Świat  w tych bajkach jest widziany z dziecięcej perspektywy, a ich celem jest uspokojenie, zredukowanie problemów emocjonalnych i wspieranie w rozwoju osobistym. Fabuła bajek terapeutycznych dotyczy przede wszystkim różnych sytuacji wzbudzających lęk, ale też obejmuje zagadnienia niewłaściwego postępowania czy zachowania. Główny bohater, zazwyczaj zwierzątko, dziecko lub zabawka, znajduje się w trudnej sytuacji, często wywołującej lęk, a wprowadzone postacie umożliwiają mu redukcję tego lęku lub doradzają, jak modyfikować postępowanie, aby nabyć nowe umiejętności i zwalczyć stare przyzwyczajenia.

Czytaj więcej: Bajkoterapia w bibliotece szkolnej.