Mikołajki z Mikołajkiem

Biblioteka szkolna zaprasza do zabawy z bohaterami kultowych książek Rene Goscinnego i Jeana – Jacquesa Sempe, której finał odbędzie się 5.12.2018. Będziemy pisać, malować, przebierać się, odgrywać scenki, czytać... i świetnie się bawić.

Po pierwsze, można wziąć udział w konkursie na opowiadanie twórcze inspirowane historią najsłynniejszego z Mikołajków.

Czytaj więcej: Mikołajki z Mikołajkiem

Persy Jackson

Informuję, że Ogólnopolski Konkurs Czytelniczy – Persy Jackson odbędzie się 18.10.2018 o godz. 8:00 w sali nr 41 budynku  przy ul. Budzysza Wosia 8/9. Proszę przybyć 10 minut przed rozpoczęciem.

Przyszła jesień… do biblioteki też

W niedzielę powitaliśmy astronomiczną jesień, kiedy to o godzinie 3:45 słońce osiągnęło tak zwany punkt Wagi (równonocy jesiennej). Na dworze zrobiło się chłodno, deszczowo i ponuro. Przed nami, niestety, coraz więcej takich dni. Jak więc bronić się przed jesiennymi smuteczkami i chandrami? Uczniowie klasy IVf znaleźli już receptę na te dolegliwości i dzisiaj w formie małego happeningu dzielili się nią ze swoimi rówieśnikami. Według nich książka w towarzystwie kocyka i kubka gorącej herbaty jest najlepszym lekarstwem.

Czytaj więcej: Przyszła jesień… do biblioteki też

Daj książce drugie życie

Jeżeli masz w domu książki, które już przeczytałeś i do nich nie wracasz, to przynieś je do biblioteki i ocal od zapomnienia. Zorganizujemy kiermasz, a dochód z niego przeznaczymy na zakup lektur.

Zbiórka rusza od zaraz.

Noc bibliotek

logo noc

Jeżeli pragniesz przeżyć emocjonującą przygodę, zobaczyć, jak szkoła wygląda nocą, poznać jej sekretne, drugie życie, wspólnie poczytać ulubione książki oraz obejrzeć ich ekranizacje, to nadarza się ku temu okazja. Włączamy się bowiem w ogólnopolską akcję czytelniczą, która przebiega pod hasłem „Noc bibliotek”.

Czytaj więcej: Noc bibliotek

Uwaga! Pierwszy pojedynek książek rozstrzygnięty!

Uroczyście ogłaszam, iż w pierwszym pojedynku rozegranym między książkami pt. „Detektyw Pozytywka” i „Tajemnica kina” stosunkiem głosów 80:21 zwyciężyła „Tajemnica kina”.

Jednocześnie zapraszam do dalszej zabawy i głosowania na nowe tytuły. W tym miesiącu na ringu stają:

„Baśniobór” B. Mulla i „Zwiadowcy” J. Flanagana

Przypominam, że żetony do głosowania wydawane są w bibliotece szkolnej  przy wypożyczaniu książek (jakichkolwiek). Otrzymany żeton należy wrzucić do odpowiedniej  urny. Ogłoszenie wyników nastąpi  na stronie internetowej biblioteki po podliczeniu głosów, czyli 15. dnia następnego miesiąca.

Z książką zawsze POGODNie

Z radością informujemy, iż Towarzystwo Przyjaciół Szkoły Podstawowej nr 53 pozyskało środki

finansowe z programu mikroDOTACJE na realizację projektu „Z książką zawsze POGODNie”.
W najbliższym czasie, w otoczeniu szkoły, powstanie czytelnicza strefa „Pod chmurką”, w której
każdy, podczas przerw śródlekcyjnych, przed lekcjami i po nich, będzie mógł znaleźć chwilę
wytchnienia od codziennego zgiełku i zapoznać się z nowościami wydawniczymi. Uczniowie naszej
szkoły zostaną także zaproszeni do udziału w ciekawych działaniach i warsztatach, a wszystko to po