Czytanie łączy pokolenia – konkurs dla tropicieli cytatów

Słyszałeś kiedyś, że dziadkiem sms’a był telegram, a informacji szukało się w encyklopedii a nie Wikipedii?

A o tym, że istniał świat, w  którym nie było komputerów, konsoli,  a na odległość rozmawiało się nie ze smartfona tylko z budki telefonicznej?

Może ktoś Ci powiedział, że po szkole dzieci chodziły na podwórko, na którym trzepak był ośrodkiem życia towarzyskiego?

Jeśli chcesz się dowiedzieć, czym było „niebko”, do czego służyły kapsle,  jak skakało się „w gumę”, na czym polegał „szczur” oraz co zastępowało snickersy, kinderki i monte, to masz okazję, bo już 1.03. 2018 r.  rusza akcja szkolnej biblioteki

„Lektury naszych rodziców i dziadków”

– konkurs, w którym nie musisz nic pisać ani malować, wystarczy uważnie czytać

Cele konkursu:

> Popularyzacja czytelnictwa wśród młodzieży.

> Promowanie autorów literatury polskiej.

> Doskonalenie technik czytania oraz rozwój  wyobraźni.

> Wspieranie indywidualnych czytelniczych zainteresowań młodzieży.

> Tworzenie przestrzeni do wielopokoleniowej dyskusji.

1. Konkurs jest organizowany przez szkolną bibliotekę.

2. W konkursie mogą brać udział wszyscy uczniowie  szkoły.

3. Warunkiem uczestnictwa jest wypożyczenie z biblioteki szkolnej przynajmniej jednej książki autora z listy poniżej.

4. Zadanie polegać będzie na przeczytaniu książki i wytropieniu pochodzącego z niej cytatu, który został skopiowany i wklejony na obwolutę.

5. Szczęśliwy znalazca okazuje w bibliotece miejsce w książce, z którego pochodzi cytat.

6. W nagrodę otrzymuje żeton, który może wymienić u nauczyciela j. polskiego na ocenę bardzo dobrą (jeden cytat – jedna ocena).

5. Uczestnik, który zdobędzie najwięcej żetonów zostanie dodatkowo nagrodzony książką                                  i otrzyma tytuł Najlepszego Tropiciela Cytatów.

6. Akcja trwać będzie od 1.03 do 31.05.2018

7. Rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się 8.06.2018 r. w bibliotece szkolnej.

Lista autorów: Zbigniew Nienacki, Adam Bahdaj, Anna Ożogowska, Małgorzata Musierowicz, Krystyna Siesicka, Anna Nowak, Edmund Niziurski, Ewa Nowacka