Szkoła Podstawowa nr 53 w Szczecinie

im. Fryderyka Chopina

Uwaga Trzecioklasiści!

27.03.2018 r. o godz.10:45 w bibliotece szkolnej odbędą się eliminacje wstępne do Wojewódzkiego Konkursu Czytelniczego                   „Legendy Pomorza”.

Ich celem będzie wyłonienie trzyosobowej drużyny reprezentującej naszą szkołę w w/w konkursie.

Organizator konkursu - SP 7 w Szczecinie – wskazał obowiązujące legendy, które znaleźć można w książce Janusza Leszka Jurkiewicza                                                   „Legendy Pomorza Szczecińskiego”

„Szlachcic bez twarzy”

„Jak rycerz Choszcz Choszczno założył”

„Dziwnowskie wrzosy”

„Jak pasterka uratowała miasto”

„Klątwa Sydonii”

„O Wencie, założycielu Wolina”

„Jak sieje znalazły się w jeziorze Miedwie”

„Zielarka”

Etap szkolnych eliminacji zostanie przeprowadzony w formie testu otwartych i zamkniętych odpowiedzi. Osoby, które zakwalifikują się do kolejnego etapu, będą przygotowywały się                      do niego z pomocą nauczyciela bibliotekarza. Konkurs Wojewódzki będzie miał miejsce                     w Szkole Podstawowej nr 7 w Szczecinie 26.04.2018 o godz.14:00.

Zainteresowane osoby zgłaszają chęć udziału w konkursie swoim wychowawcom                             do 23.03.br