Czytelnia „pod chmurką”

10.05.2018 rozpoczyna działalność czytelnia na świeżym powietrzu. Znajdować się ona będzie na tyłach sali gimnastycznej, gdzie wśród soczystej zieleni, na miękkich poduszkach   i leżakach, przez cały dzień, można będzie oddać się pasjonującej lekturze. Książki znajdują się w specjalnej budce, z której samodzielnie je wypożyczamy, a przed opuszczeniem „czytelni” odkładamy na miejsce (nie wynosimy książek poza strefę).

Czytaj więcej: Czytelnia „pod chmurką”

Finał Wielkiej Zbiórki Używanych Książek

Oto i zakończyła się Wielka Zbiórka Używanych Książek - „Budujemy księgozbiór – dorzuć cegiełkę” , dzięki której wzbogaciliśmy nasz księgozbiór o ciekawe pozycje. Darczyńcy okazali się prawdziwymi bibliofilami, o czym świadczyły tytuły książek i ich wygląd. Otrzymaliśmy piękne, zadbane egzemplarze, po które z przyjemnością sięgną kolejni czytelnicy.

Czytaj więcej: Finał Wielkiej Zbiórki Używanych Książek

Zielono mi…, czyli wagary z książką- podsumowanie

21 marca od wczesnych godzin rannych, mimo śniegu  i ujemnej temperatury na zewnątrz, witaliśmy wiosnę w naszej szkole. Biblioteka zaproponowała akcję czytelniczą, której motywem przewodnim był kolor zielony. To właśnie soczysta zieleń na okładkach książek miała odstraszyć uparcie trwającą zimę. Nie do przecenienia była też rola sympatycznych „wiosenek” wypożyczających książki.

Czytaj więcej: Zielono mi…, czyli wagary z książką- podsumowanie

Walentynki z Biblioteką

Z okazji Walentynek biblioteka szkolna zorganizowała konkurs artystyczny „Słowem i pędzlem malowane”, w którym uczniowie naszej szkoły wykazali się dużą wrażliwością i talentem.

W kategorii plastycznej swoje prace zaprezentowali wszyscy uczniowie klas 1a i 1c. Twórczy wysiłek uczestników nagrodzony został czekoladowymi sercami.

Czytaj więcej: Walentynki z Biblioteką