„Podaruj książce drugie życie” – podsumowanie

24 listopada odbył się kiermasz, który poprowadzili uczniowie klasy 4f. Zorganizowali oni akcję promocyjną oraz zajęli się sprzedażą pozyskanych w efekcie szkolnej zbiórki książek. W efekcie ich działań zgromadzono 492 zł i 17 groszy. Cała kwota została wpłacona na rzecz Towarzystwa Przyjaciół Szkoły, które z tych środków zapłaciło za 20 egzemplarzy „Mikołajka” – lektura kl.4 Wszystkim darczyńcom i kupującym serdecznie dziękujemy.

Czytaj więcej: „Podaruj książce drugie życie” – podsumowanie

Godziny otwarcia biblioteki szkolnej

poniedziałek         7:30 – 9:45           12.30-17.00

wtorek                  7:30 – 8.45             11.00 - 13.00

środa                    7:30 – 8:45           12.00- 17.00

czwartek               7:30 –   9:45           12.30- 17.00

piątek                     7:30 – 8:45           11.00-12.00

Czytelnia „pod chmurką”

10.05.2018 rozpoczyna działalność czytelnia na świeżym powietrzu. Znajdować się ona będzie na tyłach sali gimnastycznej, gdzie wśród soczystej zieleni, na miękkich poduszkach   i leżakach, przez cały dzień, można będzie oddać się pasjonującej lekturze. Książki znajdują się w specjalnej budce, z której samodzielnie je wypożyczamy, a przed opuszczeniem „czytelni” odkładamy na miejsce (nie wynosimy książek poza strefę).

Czytaj więcej: Czytelnia „pod chmurką”

Finał Wielkiej Zbiórki Używanych Książek

Oto i zakończyła się Wielka Zbiórka Używanych Książek - „Budujemy księgozbiór – dorzuć cegiełkę” , dzięki której wzbogaciliśmy nasz księgozbiór o ciekawe pozycje. Darczyńcy okazali się prawdziwymi bibliofilami, o czym świadczyły tytuły książek i ich wygląd. Otrzymaliśmy piękne, zadbane egzemplarze, po które z przyjemnością sięgną kolejni czytelnicy.

Czytaj więcej: Finał Wielkiej Zbiórki Używanych Książek

Zielono mi…, czyli wagary z książką- podsumowanie

21 marca od wczesnych godzin rannych, mimo śniegu  i ujemnej temperatury na zewnątrz, witaliśmy wiosnę w naszej szkole. Biblioteka zaproponowała akcję czytelniczą, której motywem przewodnim był kolor zielony. To właśnie soczysta zieleń na okładkach książek miała odstraszyć uparcie trwającą zimę. Nie do przecenienia była też rola sympatycznych „wiosenek” wypożyczających książki.

Czytaj więcej: Zielono mi…, czyli wagary z książką- podsumowanie