Szkoła Podstawowa nr 53 w Szczecinie

im. Fryderyka Chopina

Klub moli książkowych

Dzisiaj tj. 19. lutego o godz. 12:40 odbyło się inaugurujące spotkanie „Klubu Moli Książkowych”.            

    Na spotkanie przybyły uczennice klasy 4b i 4d – Natalia Ott, Marcelina Urban-Malada, Zuzanna Baran, Milena Gomułka, Magda Nowak i Kinga Tokarzewska. Wspólnie ustaliłyśmy zasady współpracy i zakreśliłyśmy krąg tematyczny naszych spotkań. Już wiemy, że będziemy  je odbywać w każdy poniedziałek o godz. 12:40 i pierwszą książką, którą weźmiemy na nasz warsztat recenzencki, jest „Czerwone krzesło” Andrzeja Maleszki z serii „Magiczne drzewo”.

Przy okazji zainicjowałyśmy życie dwóch „Kącików Mola Książkowego”, które dostępne będą nie tylko dla członków klubu. Każdy uczeń naszej szkoły może przyjść i w wygodnej, nawet leżącej, pozycji oddać się lekturze ulubionej książki. Nasze Klubowiczki  już przetestowały stopień komfortu czytelniczych legowisk