Szkoła Podstawowa nr 53 w Szczecinie

im. Fryderyka Chopina

Dzień Kobiet z biblioteką


    Za nami Święto Kobiet, w którego obchody włączyła się
również biblioteka szkolna.

Tego dnia elegancko ubrani chłopcy z klasy 5c Bartosz Stok – Stocki i Norbert Godlewski wypożyczali książki swoim koleżankom. Dla nich
dedykowane były tytuły, których bohaterki reprezentowały między innymi ulubione serie wydawnicze o „Hani Humorek”, „Zosi z ulicy Kociej", „Klubie Tiary” czy bardziej tradycyjne – „Pippi Pończoszance” lub „Ani z Zielonego Wzgórza”. Jak widać z zaprezentowanych tytułów zasada ich doboru była jedna – wszystkie ich bohaterki charakteryzowały się niezłomnością charakteru, poczuciem
humoru i dobrocią. Akcja cieszyła się szczególnym powodzeniem u uczniów klas młodszych, choć przy naszym stoisku nie zabrakło też przedstawicielek klas starszych a nawet mam i pań nauczycielek.