Szkoła Podstawowa nr 53 w Szczecinie

im. Fryderyka Chopina

Zielono mi…, czyli wagary z książką- podsumowanie

21 marca od wczesnych godzin rannych, mimo śniegu  i ujemnej temperatury na zewnątrz, witaliśmy wiosnę w naszej szkole. Biblioteka zaproponowała akcję czytelniczą, której motywem przewodnim był kolor zielony. To właśnie soczysta zieleń na okładkach książek miała odstraszyć uparcie trwającą zimę. Nie do przecenienia była też rola sympatycznych „wiosenek” wypożyczających książki.                    

  

W pięknych, kwiecistych sukienkach i wiankach na głowach skutecznie zachęcały czytelników do korzystania z bibliotecznej oferty – wyszliśmy bowiem z założenia, że   jeśli nie ma wiosny w naturze, to można o niej poczytać.             

  A poza tym przecież na wagary z książką zawsze jest pora.

Książki wypożyczały: Zuzanna Baran, Milena Gomułka, Magdalena Nowak, Natalia Ott, Marcelina Urban-Malada.