Szkoła Podstawowa nr 53 w Szczecinie

im. Fryderyka Chopina

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich 23 kwietnia

Dzisiaj punktualnie o godzinie 12:00 dźwięk ręcznego dzwonka obwieścił wszystkim uczniom początek flash moba. Społeczność naszej szkoły wzięła udział w II Ogólnopolskim Czytaniu Jeżycjady. W salach lekcyjnych prezentowane były fragmenty książek Małgorzaty Musierowicz.

Wydarzenie poprzedzone było sesjami zdjęciowymi, w których udział wzięły książki i ważne dla nas osoby. Ideą przedsięwzięcia była chęć pokazania, że świat bohaterów tych powieści jest tak fascynujący, że pochłania wszystkich bez reszty.

Warto przypomnieć, że Jeżycjada to seria 22 książek Małgorzaty Musierowicz, a nazwa cyklu pochodzi od dzielnicy Poznania – Jeżyce. To tam w kamienicy przy ul. Roosvelta autorka umieściła dom bohaterów – rodziny Borejków.