Szkoła Podstawowa nr 53 w Szczecinie

im. Fryderyka Chopina

Narodowy Program Rozwoju Cztelnictwa

 osiagniecia

                                                

 

Laureaci szkolnego konkursu

W roku szkolnym 2016/2017

w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

w klasach 1 – 3, 4 - 6 

 

Na zakończenie projektów, biblioteka szkolna ogłosiła konkurs, którego celem było rozwijanie zainteresowań czytelniczych, wyobraźni, uzdolnień plastycznych.

Zadaniem konkursowym było wykonać pracę do realizowanej w projekcie literatury, a mianowicie:

  • klasa I – praca plastyczna do wybranej książki,
  • klasa II – karta lektur (opis książki + ilustracja),
  • klasa III – recenzja do wybranej książki lub do całej serii (dla chętnych dodatkowo ilustracja do książki),
  • klasy IV – VI, recenzja do wybranej książki lub do całej serii (dla chętnych dodatkowo plakat reklamujący książkę, serię wydawniczą).

Komisja konkursowa, w skład której weszli uczniowie i nauczyciele, dokonała oceny prac.

Wyłoniono laureatów, których postanowiono nagrodzić w dwóch kategoriach:
nagroda i wyróżnienie.

W kryteriach oceny, wzięto pod uwagę przede wszystkim:

  • zgodność z tematem, oryginalność ujęcia tematu,
  • atrakcyjność techniki plastycznej,
  • estetyka pracy.

Sponsorzy nagród : Towarzystwo Przyjaciół SP 53, sklep Carrefour (ulica Mieszka I Szczecin) oraz współpracująca z biblioteką szkolną firma księgarska pana Grzegorza Paducha (uwaga! szukamy sponsorów nagród do kolejnej edycji).

A oto lista laureatów konkursu:

Nagroda:

Klasa

1b –    Weronika Świerk, Kinga Stopa

2a –    Maja Zalewska,

2d –    Anna Rafaląt, Krzysztof Haduch, Michał Haduch

2e –    Michał Baran, Mateusz Bober

2f –    Anna Ptak,

3b –    Marcelina Urban-Malada

3d –    Julia Gibas, Malwina Pękalska, Aleksandra Bonk

3e –    Milena Małkowska, Zofia Rutkowska

4a –    Maciej Zalewski,

4b –    Hanna Litwiniuk

4c –    Jan Rosa

4d –    Stanisław Styś

5a –    Maria Baranowska

5b –    Piotr Haduch, Lena Pawłowska

5c –    Jakub Strawa, Klaudiusz Krzysica

Wyróżnienie:

Klasa

1b –    Tosia Ślósarek, Alinka Chojnacka-Woźniak

2a –    Filip Nowakowski, Dominik Paluch

2e –    Laura Matysik

2f –    Amelka Szewczyk

3d –    Amelka Sulecka

3e –    Dawid Bielan

4a –    Kajetan Pecyna, Remek Łopyta, Pola Frankiewicz, Lena Rąpała-Piórkowska

5a –    Martyna Kraczewska, Michał Knap

5b –    Jagoda Kondratowicz

IMG 5308 IMG 5310
IMG 5319 IMG 5308

Gratulujemy sukcesu!

Zapraszamy do udziału w kolejnej edycji!