Twórczość plastyczna JESIENNE DRZEWA KLASOWE

lisc

Złota polska jesień to piękna pora roku. Spacerując alejkami, wsłuchujemy się w szelest liści i podziwiamy otaczającą przyrodę.

W tym roku szkolnym wszystkie klasy z naszej szkoły wykonały swoje drzewo klasowe. Dzieci wspólnie wybierały rodzaj drzewa. Na liściu każde dziecko umieściło swoje zdjęcie. Prace uczniów zostały wyeksponowane na korytarzach szkolnych. Zapraszamy na prezentację.

Czytaj więcej: Twórczość plastyczna JESIENNE DRZEWA KLASOWE

Podsumowanie roku szkolnego w świetlicy.

gif

W ostatnim tygodniu roku szkolnego podsumowaliśmy aktywność uczniów w pracach świetlicy. Nauczyciele świetlicy brali pod uwagę: uczestnictwo w występach, akcjach, konkursach świetlicowych oraz codzienną pomoc w pracach organizacyjnych i porządkowych oraz pomoc koleżeńską. Dyplomiki uznania i drobne upominki wyróżniły tych najbardziej aktywnych i pracowitych. Przed wakacjami dziewczynki ze świetlicowej grupy otrzymały  dyplomy i upominki. Wspominały wydarzenia tego roku z sentymentem, zwłaszcza te związane z występami taneczno – wokalnymi.

Czytaj więcej: Podsumowanie roku szkolnego w świetlicy.

Bajkowa szkoła.

gif

W dniu 5 czerwca w naszej szkole pojawiło się wielu bohaterów literackich i bajkowych. Pomysły naszych uczniów były wspaniałe. Oryginalnymi aranżacjami postaci udowodnili, że mają ogromne pokłady kreatywności, pomysłowości, poczucia humoru, a także udowodnili, że chętnie sięgają po książki. Szkoła przeobraziła się w literacką krainę pełną przeróżnych bohaterów z bajek, baśni i powieści… Na szkolnym boisku wszyscy przebierańcy zaprezentowali swój strój.

Czytaj więcej: Bajkowa szkoła.

Festyn rodzinny

gif

W piękną, słoneczną, majową sobotę, tuż przed Dniem Dziecka, w naszej szkole zapanowała radosna atmosfera zabawy. Na dzieci czekały konkurencje sportowe. Atrakcją dla podniebienia były domowe wypieki mam i babć, kawa i herbata. Na każdego ucznia czekały hot dog i lody.Dla artystów była to okazja do pokazania swoich talentów wokalnych, tanecznych i recytatorskich. Wszyscy chętnie bawili się na zamku dmuchanym i trampolinie. Zaprezentowały się również dziewczynki ze świetlicowej grupy „Roztańczone Świetliki”.

Czytaj więcej: Festyn rodzinny

Świetlicowe konstrukcje z klocków

gif

Układanie i konstruowanie z klocków to jedno z ulubionych zajęć dzieci w świetlicy. Zwłaszcza, że w tym roku szkolnym zostały zakupione do świetlicy nowe klocki. Pomysłów na konstrukcje jest wiele. Każdego dnia powstają liczne konstrukcje, na które wykonawcy poświęcają wiele minut, a czasem godzin. Każdy chce zostać mistrzem klockowych konstrukcji. Powstają fantastyczne pojazdy, budowle, a nawet zwierzęta. Uczniowie potrafią być bardzo kreatywni i każdego dnia udowadniają, że potrafią zbudować niemal wszystko. Podziwiajmy najlepsze pomysły konstrukcyjne.

Czytaj więcej: Świetlicowe konstrukcje z klocków

„Roztańczone świetliki” podczas dnia otwartego

gif

Już siedem lat mali tancerze przygotowują i prezentują swoje umiejętności wokalne
i taneczne podczas różnych imprez w szkole i poza nią. Podczas prób panuje miła atmosfera i pogodny nastrój. Taniec sprawia wiele radości, bo połączył miłośników tańca. Podczas spotkań integrują się dzieci z różnych klas. Podobają się zwłaszcza tańce
z rekwizytami. Jak co roku podczas Dnia Otwartego nie mogło zabraknąć małych tancerek ze świetlicy.

Czytaj więcej: „Roztańczone świetliki” podczas dnia otwartego

Dni patrona szkoły.

gif

Tradycyjnie z okazji rocznicy urodzin naszego patrona Fryderyka Chopina w naszej szkole odbywają się zajęcia przybliżające postać i twórczość kompozytora, konkursy plastyczne i wiedzy, wystawy prac uczniów i plakatów. W świetlicy odbył się również krótki koncert dla dzieci przybliżający muzykę klasyczną, przygotowany przez starsze koleżanki naszej szkoły , będące jednocześnie uczennicami szkoły muzycznej.

Czytaj więcej: Dni patrona szkoły.

gif

Miłą niespodzianką jest otrzymanie kartki walentynkowej. Pomysłów na wykonanie przepięknej laurki było wiele. Niektórzy uczniowie wykonali kilka kartek. W świetlicy szkolnej chętni wzięli udział w Międzyszkolnym konkursie plastyczno – technicznym „Walentynka” zorganizowanym przez SP nr 48,  przygotowując artystyczne papierowe cudeńka. Laureatami z naszej szkoły zostali: Ania R. z  kl. 2d, która otrzymała 1 miejsce w poziomie klas I – III, natomiast w poziomie klas IV – VI – II miejsce otrzymał Kacper K.z kl. 6c, natomiast Igor S. z kl. 6c otrzymał wyróżnienie.

Czytaj więcej: Walentynki