Informacja o projektach

Towarzystwo Przyjaciół Szkoły nr 53 w Szczecinie informuje, iż w 2018 r. pozyskało zewnętrzne środki finansowe łącznie w kwocie 11 900 zł na realizację następujących projektów

1. Z książką zawsze POGODNie – merytoryczna opieka nad projektem: p. Anna Gorczyca

Dotacja 2000zł, wkład finansowy Towarzystwa 300 zł, wkład osobowy Wolontariuszy 4 400 zł.

Wolontariuszki: Pani Ania, Pani Katarzyna Kaak – Łasecka (mama Wojtka z kl. IIa), Pani Barbara Chitrun-Ott, Pani Joanna Adamczyk, Pani Marta Florczak (mama Pawła z klasy IIa)

W ramach projektu zakupiono nowe książki dostępne w bibliotece szkolnej, stworzono strefę czytelniczą „Pod chmurką” wraz z budką na książki, a uczniowie mogli wziąć udział w warsztatach i ciekawych spotkaniach o książkach i z książkami.

1. 2.Spotkajmy się na planszy – merytoryczna opieka nad projektem p. Agata Sipiora

Dotacja 3000 zł, wkład osobowy Wolontariuszy 1600 zł

Wolontariuszki: p. Agata, p. Katarzyna Kaak – Łasecka

W ramach projektu zakupiliśmy gry planszowe i nagrody do międzyszkolnego turnieju gier planszowych z reprezentantami z SP 47.

1. MAT-eksperymentalnie – merytoryczna opieka nad projektem p. Agata Sipiora

Dotacja 4900 zł

Projekt będzie realizowany w okresie wrzesień - grudzień 2018r. Zakłada zakup nowoczesnych pomocy naukowych do zajęć matematycznych, udział uczniów warsztatach organizowanych przez fundację Eureka ze Szczecina oraz konkursy dla uczniów i rodziców.

1. Wspólnie gramy – wygrywamy! – merytoryczna opieka nad projektem p. Agata Sipiora

Dotacja 2000 zł, wkład wolontariuszy 2000 zł

Wolontariusze: p. Agata, p. Katarzyna Kaak - Łasecka

Projekt będzie realizowany w okresie wrzesień – grudzień 2018r. W ramach niego odbędą się:

-      turniej gier planszowych (tym razem reprezentanci SP 53 odwiedzą SP47),

-      turniej w speedcubingu,

-      konkurs dla uczniów klas 0- 3 na wykonanie gier planszowych .

Dodatkowo w ramach projektu zostaną wykonane gry przestrzenne.

Serdecznie dziękujemy nauczycielom, rodzicom i pracownikom administracji szkoły zaangażowanym w przygotowanie i społeczną realizację tych projektów.

Zarząd Towarzystwa Przyjaciół Szkoły nr 53