Egzamin Ósmoklasisty 2020

W dniach 16 – 18 czerwca 2020 roku odbyła się II edycja egzaminu ósmoklasisty. W związku z sytuacją epidemiczną egzamin ósmoklasisty był przeprowadzony zgodnie ze specjalnymi wytycznymi przygotowanymi przez Centralną Komisję Egzaminacyjną, Ministerstwo Edukacji Narodowej i Głównego Inspektora Sanitarnego.
Pierwszego dnia nasi Ósmoklasiści przez 120 minut mierzyli się z zadaniami z języka polskiego. Drugi dzień upłynął pod znakiem matematyki (100 minut), a trzeci – języka angielskiego (90 minut). Młodzież musiała uważać szczególnie przed wejściem do sali egzaminacyjnej. W kolejce obowiązywały maseczki, rękawiczki i dwumetrowy odstęp. Każdy uczeń przyszedł w tym roku na egzamin z własnym długopisem. Podczas egzaminu z matematyki mógł mieć też ze sobą linijkę. Trzeba było też pamiętać o legitymacji szkolnej, bo to ona pozwalała wejść na egzamin.
Trzy dni zmagań przebiegło bez zakłóceń. Uczniowie świetnie opanowali procedury, więc mogli skupić się na zadaniach. Trzymamy kciuki za wyniki naszych Ósmoklasistów!

1   1   1

Majowe Święta

2 maja to Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. 3 maja to Święto Narodowe Trzeciego Maja upamiętniające uchwalenie konstytucji w 1791 roku.

Z tej okazji uczniowie klas VII i VIII powiesili flagi w oknach, na balkonach, ogrodzeniach i tarasach. Odnaleźli je również w swojej najbliższej okolicy.

Mimo izolacji świętujemy razem! Łączy nas Polska i nasze barwy narodowe!

kliknij tutaj żeby zobaczyć pokaz flag

Klasa 5D na warsztatach „TWORZĘ SIĘ”

„Sztuka współczesna ma wyjątkową cechę, bliską dzieciom – zaprasza do interakcji. Ma jeszcze jedną właściwość bliską najmłodszym – wytrąca umysł z utartych ścieżek myślenia i zachęca do  przyjmowania różnych punktów widzenia. Dzieci, jak nikt, korzystają z wyobraźni, a ta nie lubi chadzać tymi samymi drogami”

Wyjątkowe miejsce i zabawa. Dzieci zagrały obrazy, melodiami przedstawiły smutek i radość oraz nakręciły samodzielnie filmy metodą zdjęć poklatkowych.

Czytaj więcej: Klasa 5D na warsztatach „TWORZĘ SIĘ”

APEL PODSUMOWUJĄCY I PÓŁROCZE

W piątek, 7 lutego uczniowie klas VII i VIII podsumowali pierwsze półrocze. A ponieważ był to ostatni dzień szkolny przed feriami, więc próbowaliśmy przywołać zimę wierszem, w którym mowa o śniegu i mrozie, w wykonaniu Marii Baranowskiej z kl. VIII A i Filipa Giżyckiego z kl. VIII D. Niestety, zima pozostała tylko w naszej wyobraźni.

Czytaj więcej: APEL PODSUMOWUJĄCY I PÓŁROCZE

DYSKOTEKA KARNAWAŁOWA

4 lutego, w godzinach popołudniowych, sala gimnastyczna budynku przy ul. Siemiradzkiego stała się salą taneczną. Uczniowie klas VII i VIII zorganizowali dyskotekę karnawałową. Przygotowali bilety wstępu, udekorowali salę, przygotowali bufet (uczniowie kl. VII C, VIII B, VIII C) oraz konkurs w trakcie zabawy. Taniec, muzyka i śmiech stanowiły świetny i zasłużony relaks po kilku miesiącach ciężkiej pracy. Wspólna zabawa była miłym akcentem na zakończenie półrocza i jednocześnie zapowiedzią zbliżających się ferii.

Lekcja z „Małym Księciem” w klasie 7a.

W środę, 22 stycznia, klasa 7a przygotowała scenki ilustrujące podróże Małego Księcia. Młodzież ciekawie zilustrowała wizytę bohatera na poszczególnych planetach, łącząc pracę tekstową z zabawą. W ten sposób uniwersalny przekaz lektury być może bardziej zapadnie uczniom w pamięci.

Historia w 5C

W ramach lekcji historii dotyczących starożytnego Rzymu, omawialiśmy wygląd rzymskiego legionisty. Niebywałą atrakcję przygotował dla nas nasz kolega Olek.
Opowiedział nam o czasach świetności Imperium Rzymskiego, sam będąc w stroju ówczesnego legionisty. Jego ubiór szczególnie pancerz , hełm i tarcza zrobił duże wrażenie. Mogliśmy poczuć się jak w starożytnym Rzymie.

Czytaj więcej: Historia w 5C