Jasełka - Miłość do Rodziny

W piątek 20 grudnia 2019 r. w naszej szkole odbyły się jasełka organizowane przez klasę 8b i 8d pod opieką Pani Małgorzaty Wołoszuk. Występ odbył się w sali gimnastycznej o godzinie 10:20. Spektakl oglądały klasy 7. i 8.
Tematem przewodnim całego przedsięwzięcia była miłość do rodziny. Historia rozegrała się we współczesnych realiach. Główny bohater, Sebastian, był dzieckiem nieznoszącym świąt Bożego Narodzenia. Rolę intryganta tradycyjnie odegrał diabeł. Ostatecznie Sebastian dzięki aniołom przekonuje się, jakie wartości niesie ze sobą rodzina i wspólnie spędzony czas. Bohater zmienia nastawienie do bliskich, doceniając każdą chwilę bycia razem. Przedstawienie urozmaicała muzyka wykonywana przez wielu zdolnych uczniów.
Chcielibyśmy serdecznie podziękować głównej organizatorce całego przedsięwzięcia Pani Małgorzacie Wołoszuk.

Ziemowit Śledziński i Hanna Karbownik

Czytaj więcej: Jasełka - Miłość do Rodziny

Mikołajki na sportowo

6 grudnia w naszej szkole przy ulicy Siemiradzkiego zostały zorganizowane zawody mikołajkowe. W radosnej atmosferze klasy 7. i 8. rywalizowały ze sobą. Dyscypliny wymyślone przez nauczycieli wychowania fizycznego odbiegały od tradycyjnych konkurencji, np. młodzież musiała zbierać czekoladki czy też rzucać piłką w kierunku pachołków. Mimo rywalizacji, uczniowie nie zapominali o dobrej zabawie. Dzięki świątecznej muzyce można było poczuć klimat i magię zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Po 10 startach wyłonili się zwycięzcy. W kategorii klas 7. zwyciężyła 7c, a wśród 8. zespoły 8a i 8d. Nagrody ufundowane przez Radę Rodziców wręczyli nauczyciele wychowania fizycznego i jednocześnie organizatorzy imprezy mikołajkowej. Dziękujemy im za moc sportowych wrażeń!

Czytaj więcej: Mikołajki na sportowo

Alternatywna Lekcja WF

Klasy 5D i 6D wzięły udział w alternatywnej lekcji WF! Dzieci wspinały się, ścigały, jeździły na rowerach z wirtualnym trasą, grały w kosza, sprawdzały refleks i … zbierały autografy:)
Wszystko dzięki uprzejmości Fundacji Moniki Pyrek oraz Kinder+Sport. Celem projektu jest odwrócenie panującej wśród uczniów tendencji do biernego uczestnictwa w sporcie, poprzez pokazanie im tradycyjnych form aktywności sportowej i zachęcenie ich do czynnego uprawiania sportu. Wykorzystane zostały do tego symulatory, będące w oczach uczniów, interesującym i atrakcyjnym novum. Jedno jest pewne - zabawa była rewelacyjna i zdrowa!:)

Czytaj więcej: Alternatywna Lekcja WF

Andrzejki w 8c

Czytaj więcej: Andrzejki w 8c

Uckermärkische Bühnen Theater w Schwedt

27 listopada uczniowie klas 7c, 8b i 8d wraz z opiekunami wybrali się do teatru Uckermärkische Bühnen Theater w Schwedt na baśń sceniczną "Die Schone und das Biest" ("Piękna i Bestia"). W tegorocznej inscenizacji zagrał polski aktor Łukasz Gocławski, który wcielił się w postać nietoperza (Flederic) i przybliżył najważniejsze treści w języku polskim. Od 15 lat teatr w Schwedt przygotowuje dwujęzyczne przedstawienia dla widzów z  Niemiec i Polski. Następnym punktem wyjazdu były przedświąteczne zakupy w Oder Center, które cieszyły się dużym zainteresowaniem.

Czytaj więcej: Uckermärkische Bühnen Theater w Schwedt

Otwarte Lekcje Języka Angielskiego

W dniu 21 listopada w naszej szkole odbyły się otwarte lekcje języka angielskiego w ramach projektu Zachodniopomorska Szczecińska Szkoła Ćwiczeń, w którym jesteśmy jedną z trzech szkół wiodących.

Zajęcia zostały poprowadzone w klasie 8d przez nauczycielkę języka angielskiego Katarzynę Sołtykiewicz w nowoczesnej pracowni multimedialnej w budynku przy ul. Siemiradzkiego. Gośćmi byli nauczyciele języka angielskiego ze szkół podstawowych i liceów. Temat lekcji adresowanej do nauczycieli liceów to "How to counteract bullying". Lekcja dla nauczycieli szkół podstawowych dotyczyła ochrony środowiska i sposobów w jaki młody człowiek może działać i mieć swój wkład w polepszanie sytuacji, w jakiej znajduje się nasza planeta Ziemia.

Odzyskanie Niepodległości

W dniach 12 i 13 listopada gościliśmy w naszej szkole przedstawicieli Bractwa Rycerskiego „Kerin”. Spotkanie było okazją do uczestnictwa w „żywej” lekcji historii z okazji 101. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. W prosty, przystępny, a jednocześnie ciekawy sposób panowie przekazali nam wiedzę na temat walki kolejnych pokoleń Polaków o wolność. Oczyma wyobraźni cofnęliśmy się do ostatnich lat Pierwszej Rzeczpospolitej, przeżyliśmy rozbiory, uczestniczyliśmy jako kosynierzy w Insurekcji Kościuszkowskiej i w następnych powstaniach, broniliśmy polskiego języka, kultury i tradycji, aż w końcu doczekaliśmy I wojny światowej i z Józefem Piłsudskim na czele tworzyliśmy zręby długo wyczekiwanej niepodległej Polski.
Nietypowa, inna niż wszystkie, lekcja historii zostanie przez nas na długo zapamiętana.

Czytaj więcej: Odzyskanie Niepodległości

Noc Teatralna Szkolnego Koła „Drama”

Dnia 15 listopada 2019 roku w szkole w budynku przy ul. Siemiradzkiego odbyła się noc teatralna szkolnego koła „Drama”. Jest to już nasza tradycja. W trakcie późnogodzinnych spotkań zawsze rodzi się nowy pomysł do pisanego scenariusza. Nocą mózg inaczej pracuje i w naszych głowach powstaje wiele kreatywnych rozwiązań.

Pomimo że byliśmy zmęczeni po całym tygodniu ciężkiej pracy w szkole, zebraliśmy swoje siły i zaczęliśmy tworzyć. Spędzanie razem czasu umiliły nam 4 ogromne pizze i stos słodkości. Podczas wspólnego nocowania zintegrowalismy się i bardziej poznaliśmy.