Klasa 5D na warsztatach „TWORZĘ SIĘ”

„Sztuka współczesna ma wyjątkową cechę, bliską dzieciom – zaprasza do interakcji. Ma jeszcze jedną właściwość bliską najmłodszym – wytrąca umysł z utartych ścieżek myślenia i zachęca do  przyjmowania różnych punktów widzenia. Dzieci, jak nikt, korzystają z wyobraźni, a ta nie lubi chadzać tymi samymi drogami”

Wyjątkowe miejsce i zabawa. Dzieci zagrały obrazy, melodiami przedstawiły smutek i radość oraz nakręciły samodzielnie filmy metodą zdjęć poklatkowych.

Czytaj więcej: Klasa 5D na warsztatach „TWORZĘ SIĘ”

APEL PODSUMOWUJĄCY I PÓŁROCZE

W piątek, 7 lutego uczniowie klas VII i VIII podsumowali pierwsze półrocze. A ponieważ był to ostatni dzień szkolny przed feriami, więc próbowaliśmy przywołać zimę wierszem, w którym mowa o śniegu i mrozie, w wykonaniu Marii Baranowskiej z kl. VIII A i Filipa Giżyckiego z kl. VIII D. Niestety, zima pozostała tylko w naszej wyobraźni.

Czytaj więcej: APEL PODSUMOWUJĄCY I PÓŁROCZE

DYSKOTEKA KARNAWAŁOWA

4 lutego, w godzinach popołudniowych, sala gimnastyczna budynku przy ul. Siemiradzkiego stała się salą taneczną. Uczniowie klas VII i VIII zorganizowali dyskotekę karnawałową. Przygotowali bilety wstępu, udekorowali salę, przygotowali bufet (uczniowie kl. VII C, VIII B, VIII C) oraz konkurs w trakcie zabawy. Taniec, muzyka i śmiech stanowiły świetny i zasłużony relaks po kilku miesiącach ciężkiej pracy. Wspólna zabawa była miłym akcentem na zakończenie półrocza i jednocześnie zapowiedzią zbliżających się ferii.

Lekcja z „Małym Księciem” w klasie 7a.

W środę, 22 stycznia, klasa 7a przygotowała scenki ilustrujące podróże Małego Księcia. Młodzież ciekawie zilustrowała wizytę bohatera na poszczególnych planetach, łącząc pracę tekstową z zabawą. W ten sposób uniwersalny przekaz lektury być może bardziej zapadnie uczniom w pamięci.

Historia w 5C

W ramach lekcji historii dotyczących starożytnego Rzymu, omawialiśmy wygląd rzymskiego legionisty. Niebywałą atrakcję przygotował dla nas nasz kolega Olek.
Opowiedział nam o czasach świetności Imperium Rzymskiego, sam będąc w stroju ówczesnego legionisty. Jego ubiór szczególnie pancerz , hełm i tarcza zrobił duże wrażenie. Mogliśmy poczuć się jak w starożytnym Rzymie.

Czytaj więcej: Historia w 5C

Jasełka - Miłość do Rodziny

W piątek 20 grudnia 2019 r. w naszej szkole odbyły się jasełka organizowane przez klasę 8b i 8d pod opieką Pani Małgorzaty Wołoszuk. Występ odbył się w sali gimnastycznej o godzinie 10:20. Spektakl oglądały klasy 7. i 8.
Tematem przewodnim całego przedsięwzięcia była miłość do rodziny. Historia rozegrała się we współczesnych realiach. Główny bohater, Sebastian, był dzieckiem nieznoszącym świąt Bożego Narodzenia. Rolę intryganta tradycyjnie odegrał diabeł. Ostatecznie Sebastian dzięki aniołom przekonuje się, jakie wartości niesie ze sobą rodzina i wspólnie spędzony czas. Bohater zmienia nastawienie do bliskich, doceniając każdą chwilę bycia razem. Przedstawienie urozmaicała muzyka wykonywana przez wielu zdolnych uczniów.
Chcielibyśmy serdecznie podziękować głównej organizatorce całego przedsięwzięcia Pani Małgorzacie Wołoszuk.

Ziemowit Śledziński i Hanna Karbownik

Czytaj więcej: Jasełka - Miłość do Rodziny

Mikołajki na sportowo

6 grudnia w naszej szkole przy ulicy Siemiradzkiego zostały zorganizowane zawody mikołajkowe. W radosnej atmosferze klasy 7. i 8. rywalizowały ze sobą. Dyscypliny wymyślone przez nauczycieli wychowania fizycznego odbiegały od tradycyjnych konkurencji, np. młodzież musiała zbierać czekoladki czy też rzucać piłką w kierunku pachołków. Mimo rywalizacji, uczniowie nie zapominali o dobrej zabawie. Dzięki świątecznej muzyce można było poczuć klimat i magię zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Po 10 startach wyłonili się zwycięzcy. W kategorii klas 7. zwyciężyła 7c, a wśród 8. zespoły 8a i 8d. Nagrody ufundowane przez Radę Rodziców wręczyli nauczyciele wychowania fizycznego i jednocześnie organizatorzy imprezy mikołajkowej. Dziękujemy im za moc sportowych wrażeń!

Czytaj więcej: Mikołajki na sportowo