Szkoła Podstawowa nr 53 w Szczecinie

im. Fryderyka Chopina

APEL PODSUMOWUJĄCY I PÓŁROCZE

W piątek, 7 lutego uczniowie klas VII i VIII podsumowali pierwsze półrocze. A ponieważ był to ostatni dzień szkolny przed feriami, więc próbowaliśmy przywołać zimę wierszem, w którym mowa o śniegu i mrozie, w wykonaniu Marii Baranowskiej z kl. VIII A i Filipa Giżyckiego z kl. VIII D. Niestety, zima pozostała tylko w naszej wyobraźni. 

 

Prowadzący – Hanna Litwiniuk i Jan Klityński z kl. VII B – zapoznali zgromadzonych z wynikami w nauce. Z uznaniem przyjęto informację o średniej wypracowanej przez siódmo- i ósmoklasistów – 4,31. Najwyższą średnią osiągnęli uczniowie klasy VII C – 4,57. Na drugim miejscu uplasowała się klasa VIII B ze średnią 4,46. Tuż za nią znalazła się klasa VII B, która uzyskała średnią 4,45. 73 uczniów osiągnęło średnią 4,75. Mistrzowskie pod tym względem są klasy VII B, VII C oraz VIII D. W każdej z nich aż 12 uczniów zasłużyło na wyróżnienie.
Nie zabrakło również informacji o sukcesach w konkursach, zarówno przedmiotowych, jak i sportowych. 26 uczniów zakwalifikowało się do etapu wojewódzkiego konkursów Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty, a w wielu innych konkursach przedstawiciele naszej szkoły zajęli wysokie miejsca. Z kolei liczne sukcesy w różnych dyscyplinach sportowych przyniosły nam III miejsce w rywalizacji szkół podstawowych w kategorii powyżej 500 uczniów.
Przedstawiciele Rady Samorządu Uczniowskiego i wolontariatu dokonali przeglądu wydarzeń z ostatnich kilku miesięcy. Wspomniano między innymi o obchodach 60 – lecia szkoły, projekcie „BohaterON.pl”, świętowaniu rocznicy odzyskania Niepodległości czy sportowych Mikołajkach. Szkolni wolontariusze przypomnieli o wielu akcjach charytatywnych, na przykład o współpracy ze świetlicą środowiskową Caritas, zbiórce przyborów szkolnych dla dzieci z Kenii czy „Paczce dla zwierzaczka”.
Na koniec pani wicedyrektor Lidia Kulik życzyła wszystkim wspaniałego i bezpiecznego wypoczynku.
Podczas spotkania swój talent muzyczny i wokalny zaprezentowali: Hanna Karbownik z kl. VIII B, Dorota Bayer z kl. VII D i Dawid Dawidowicz z kl. VIII C.