Szkoła Podstawowa nr 53 w Szczecinie

im. Fryderyka Chopina

Uroczysta akademia

Z okazji Narodowego Święta Niepodległości uczniowie naszej szkoły przygotowali uroczystą akademię, w której udział wzięli przedstawiciele Związku Piłsudczyków R.P. oraz Koła Żołnierzy 12 Pułku Ułanów Podolskich.

Część artystyczną przygotowali uczniowie klas: 3 c, 3 b, 6 c. pod kierunkiem wychowawców. Prace plastyczne wykonały dzieci z klasy 1 e, 3 c, 4 a, 4 b, 4 c, 6 c, oraz dzieci uczęszczajace do swietlicy szkolnej. Główna dekoracja podkreślająca rangę święta została wykonana przez Panią Jolantę Kozieł. Podcza apelu odbyły się konkursy prowadzone przez p. Jadwigę Piłatowską.

Uczniowie byli zachwyceni spotkaniem z zaproszonymi gośćmi. Podczas żywej lekcji dowiedzieli się wielu interesujących faktów dotyczących naszej bogatej historii, wojskowości, umundurowania wojskowego, wyposażenia żołnierskiego. Wszystkim zaproszonym gościom dziękujemy za wspaniałe wzruszenia. Rodzicom dziękujemy za pomoc przy organizacji uroczystości.