Szkoła Podstawowa nr 53 w Szczecinie

im. Fryderyka Chopina

Laureaci szkolnego konkursu "Wiedzy o Europie"

W tegorocznym konkursie, który odbył się 7 kwietnia uczestniczyło 25 uczniów z klas II i III. Wszyscy uczestnicy wykazali się dużą wiedzą. Największą ilość punktów w teście uzyskali uczniowie:

I miejsce Maciej Z. z klasy IIIa
II miejsce Aleksandra A. z klasy IIb
III miejsce Helena K. z klasy IIIc

Uczniowie będą reprezentować naszą szkołę w Międzyszkolnym konkursie w SP nr 47.
W tym samym dniu w szkolnych eliminacjach do Międzyszkolnego konkursu „Wielka, mała ojczyzna" organizowanego przez SP nr 48 wyłoniono szkolną reprezentację:
Jana R. z kl. III c i Helenę K. z kl. IIIc

Alfik Humanistyczny

Konkurs ogólnopolski ALFIK HUMANISTYCZNY 2015 – nauczanie zintegrowane


Uczniowie wyróżnieni dyplomem laureata:

Klasy drugie: Zuzanna Von Kulessa, Aleksandra Adamczyk, Tobiasz Semeniuk, Zofia Rutkowska, Natalia Kwiatkowska, Agata Kubacka, Maja Nakonieczna, Amelia Pawlukowska, Aleksandra Bonk, Karolina Miluch, Zuzanna Bartosik, Marcelina Urban Malada.

Klasy trzecie: Zuzanna Poprawska, Karolina Fert, Maria Stylska, Paulina Fabiańczyk, Wiktoria Sosnowska, Jan Rosa, Wiktor Nowicki, Stanisław Maik, Wiktoria Potoczny, Jan Klityński, Wiktor Taniowski, Aleksandra Sosnowska, Maciej Zalewski, Piotr Prajs, Remigiusz Łopyta, Mikołaj Szostak, Adam Cydzik, Hanna Litwiniuk

Alfik Matematyczny

Konkurs ogólnopolski ALFIK MATEMATYCZNY 2015 – nauczanie zintegrowane

Uczniowie wyróżnieni dyplomem laureata:

Klasy drugie: Agata Kubacka, Zuzanna Bartosik, Zofia Rutkowska, Aleksandra adamczyk, Jan Montwiłł, Karolina Miluch, Zuzanna Baran, Bartosz Swiridow, Dawid Bielan

Klasy trzecie: Piotr Prajs, Wiktor Taniowski, Jan Rosa, Remigiusz Łopyta

Wyniki Olimpiady Wiedzy Archimedes

Wyniki OLIMPIADY WIEDZY ARCHIMEDES – MATEMATYKA. PLUS 2015
 nauczanie zintegrowane, klasy trzecie:

Laureaci I stopnia z wyróżnieniem (100 pkt):
Hubert Rutkowski, Wiktor Nowicki, Remigiusz Łopyta, Piotr Prajs, Wiktor Taniowski, Jan Klityński, Wiktoria Potoczny, Hanna Dunaj, Jan Rosa

Laureaci I stopnia (96 pkt):
Jakub Gajewski, Antoni Kędziorski, Maciej Zalewski, Julia Gumulak, Jan Szczygieł, Izabella Krawczak

Laureaci II stopnia (92 pkt):
Filip Kliszewicz, Aleksandra Brodowska, Paulina Fabiańczyk, Wiktoria Sosnowska, Lidia Stawicka, Norbert Godlewski, Damian Ott

Laureaci III stopnia (88 pkt):
Karolina Soroka, Aleksandra Barczyk, Piotr Falarz, Zuzanna Poprawska, Andrzej Knap, Aleksandra Sosnowska, Bartek Stok-Stocki, Mikołaj Szostak, Igor Kuźmiński, Dominika Walkiewicz

Laureaci IV stopnia (84 pkt):
Maja Kruk, Maria Szostak, Maja Wojtasik, Inez Komorowska, Stanisław Maik, Lena Kaźmierczak, Adam Cydzik, Karolina Fert

Laureaci V stopnia (80 pkt):
Helena Owidzka, Mikołaj Wójcik

Konkurs plastyczny "55 lat telewizji Szczecin w oczach dzieci"

Z okazji jubileuszu 55-lecia TVP Szczecin wspólnie z Kuratorium Oświaty w Szczecinie zorganizowała konkurs plastyczny „55 lat telewizji Szczecin w oczach dzieci". Praca Karoliny Góreckiej z klasy 5A i Igora Saganowicza z klasy 5B zostały docenione przez jury i zaprezentowane w wyjątkowym kalendarzu na 2016 rok. 21 grudnia 2015r. w Operze na Zamku odbyła się gala jubileuszowa, podczas której wręczono nagrody uczniom z naszej szkoły.

Serdecznie gratulujemy!