Szkoła Podstawowa nr 53 w Szczecinie

im. Fryderyka Chopina

I JESIENNA RUNDA LIGI BIEGOWEJ

Dnia 6.10.2015 r. na stadionie lekkoatletycznym odbyła się I JESIENNA RUNDA LIGI BIEGOWEJ.
W zawodach tych brali udział zawodnicy klas V i VI w konkurencjach biegowych:100m, 300m, 600m(dz) i 1000m(chł). Startowało w nich 17 szkół podstawowych 120 dziewcząt i 130 chłopców. Nasza szkoła w tej rundzie zdobyła 4 medale.

Czytaj więcej: I JESIENNA RUNDA LIGI BIEGOWEJ

Laureaci konkursów przyrodniczych

Konkurs MEDITEST PRZYRODA 

  • 5 miejsce w Polsce (laureat) – Mateusz Żukowski klasa IV b
  • 8 miejsce w Polsce (laureat) – Franciszek Saja klasa IV a
  • 8 miejsce w Polsce (laureat) – Hubert Żaczyński klasa IV a
  • 8 miejsce w Polsce (laureat) – Aleksandra Hońko klasa IV a
  • 8 miejsce w Polsce (laureat) – Kacper Chłodny klasa V b 
  • 11 miejsce w Polsce (wyróżnienie) – Maciej Szych klasa V b
  • 13 miejsce w Polsce (wyróżnienie) – Balanka Chylińska klasa IV a
  • 13 miejsce w Polsce (wyróżnienie) – Iga Pawelec klasa IV c
  • 13 miejsce w Polsce (wyróżnienie) – Natalia Romanowska klasa V c
  • 13 miejsce w Polsce (wyróżnienie) – Dariusz Szwec klasa V b
  • 13 miejsce w Polsce (wyróżnienie) – Mateusz Tomaszewski klasa V c
  • 14 miejsce w Polsce (wyróżnienie) – Adam Ziętara klasa IV a
  • 15 miejsce w Polsce (wyróżnienie) – Michał Jasiński klasa IV c
  • 15 miejsce w Polsce (wyróżnienie) – Ziemowit Śledziński klasa IV a
  • 15 miejsce w Polsce (wyróżnienie) – Alicja Piątkowska klasa V b

 

Konkurs OLIMPUS PRZYRODA

  • 9 miejsce w Polsce (laureat) – Mateusz Żukowski klasa IV b
  • 11 miejsce w Polsce (laureat) – Maciej Tułecki klasa V c
  • 12 miejsce w Polsce (laureat) – Mateusz Prowans klasa V b
  • 12 miejsce w Polsce (laureat) – Jarowit Śledziński klasa VI c
  • 13 miejsce w Polsce (laureat) – Aleksandra Hońko klasa IV a
  • 14 miejsce w Polsce (laureat ) – Igor Tyrko klasa V b
  • 15 miejsce w Polsce (laureat) – Olga Bayer klasa VI c

 

Konkurs ARCHIMEDES BIOLOGIA PLUS

  • laureat V rzędu - Martyna Mochol klasa VI c

 

Konkurs GEO - PLANETA
Wynik bardzo dobry

  • Jarowit Śledziński klasa VI c

Wyróżnienia:

  • Jan Rogoza klasa VI a
  • Alicja Piątkowska klasa V b
  • Maciej Szych klasa V b.

Konkurs recytatorski

05.12.2015 r. (sobota) o godz. 9.00 odbędzie się


SZKOLNY ETAP
MAŁEGO KONKURSU RECYTATORSKIEGO
DLA KLAS I-III

miejsce konkursu – stołówka
„szatnia" - sala nr 18
Zapraszamy !


Grażyna Zygoń i Jacek Gajewski

Konkurs "Potyczki matematyczno - ortograficzne"

23 października 2015r. uczniowie klasy 3a Maciej Zalewski i Remigiusz Łopyta w zespole z Janem Klityńskim (kl. 3b) wzięli udział w międzyszkolnym konkursie "Potyczki matematyczno - ortograficzne", organizowanym już po raz kolejny przez Szkołę Podstawową Nr 48 w Szczecinie. Konkurs nie należał do najłatwiejszych, jednak zdaniem uczestników był bardzo ciekawy, dał możliwość sprawdzenia się w pracy zespołowej i doskonale zorganizowany.

 

Laureaci konkursów przyrodniczych

Laureaci konkursów przyrodniczych w II semestrze roku szkolnego 2014/2015

OLIMPUS sesja wiosenna

  • 10 miejsce w Polsce (laureat) – Alicja Piątkowska klasa IV b
  • 10 miejsce w Polsce (laureat) – Aleksandra Jakubik klasa VI a
  • 12 miejsce w Polsce (laureat) – Dominik Bodnarczuk klasa IV c
  • 12 miejsce w Polsce (laureat) – Kacper Chłodny klasa IV b
  • 12 miejsce w Polsce (laureat) – Igor Tyrko klasa IV b
  • 13 miejsce w Polsce (laureat) Julia Łazoryszczak klasa V c

Konkurs fotograficzny „Polowanie z kamerą" organizowany przez Polski Związek Łowiecki

  • wyróżnienie – Olga Pluskota klasa VI b

Ogólnopolski Konkurs Geograficzny Geo – Planeta Plus

  • wynik bardzo dobry – Miłosz Pluciński klasa VI b

Olimpiada Wiedzy Archimedes Plus Biologia

  • Olga Bayer klasa V c – laureat II stopnia
  • Martyna Mochol klasa V c – laureat III stopnia
  • Jarowit Śledziński klasa V c – laureat V stopnia
  • Aleksandra Jakubik klasa VI a - laureat V stopnia

Ogólnopolski Konkurs Ekologiczny Eko – Planeta Plus

  • wynik bardzo dobry – Igor Saganowicz klasa IV b
  • wynik bardzo dobry – Jarowit Śledziński klasa V c