Szkoła Podstawowa nr 53 w Szczecinie

im. Fryderyka Chopina

Konkurs plastyczny "55 lat telewizji Szczecin w oczach dzieci"

Z okazji jubileuszu 55-lecia TVP Szczecin wspólnie z Kuratorium Oświaty w Szczecinie zorganizowała konkurs plastyczny „55 lat telewizji Szczecin w oczach dzieci". Praca Karoliny Góreckiej z klasy 5A i Igora Saganowicza z klasy 5B zostały docenione przez jury i zaprezentowane w wyjątkowym kalendarzu na 2016 rok. 21 grudnia 2015r. w Operze na Zamku odbyła się gala jubileuszowa, podczas której wręczono nagrody uczniom z naszej szkoły.

Serdecznie gratulujemy!

I JESIENNA RUNDA LIGI BIEGOWEJ

Dnia 6.10.2015 r. na stadionie lekkoatletycznym odbyła się I JESIENNA RUNDA LIGI BIEGOWEJ.
W zawodach tych brali udział zawodnicy klas V i VI w konkurencjach biegowych:100m, 300m, 600m(dz) i 1000m(chł). Startowało w nich 17 szkół podstawowych 120 dziewcząt i 130 chłopców. Nasza szkoła w tej rundzie zdobyła 4 medale.

Czytaj więcej: I JESIENNA RUNDA LIGI BIEGOWEJ

Laureaci konkursów przyrodniczych

Konkurs MEDITEST PRZYRODA 

  • 5 miejsce w Polsce (laureat) – Mateusz Żukowski klasa IV b
  • 8 miejsce w Polsce (laureat) – Franciszek Saja klasa IV a
  • 8 miejsce w Polsce (laureat) – Hubert Żaczyński klasa IV a
  • 8 miejsce w Polsce (laureat) – Aleksandra Hońko klasa IV a
  • 8 miejsce w Polsce (laureat) – Kacper Chłodny klasa V b 
  • 11 miejsce w Polsce (wyróżnienie) – Maciej Szych klasa V b
  • 13 miejsce w Polsce (wyróżnienie) – Balanka Chylińska klasa IV a
  • 13 miejsce w Polsce (wyróżnienie) – Iga Pawelec klasa IV c
  • 13 miejsce w Polsce (wyróżnienie) – Natalia Romanowska klasa V c
  • 13 miejsce w Polsce (wyróżnienie) – Dariusz Szwec klasa V b
  • 13 miejsce w Polsce (wyróżnienie) – Mateusz Tomaszewski klasa V c
  • 14 miejsce w Polsce (wyróżnienie) – Adam Ziętara klasa IV a
  • 15 miejsce w Polsce (wyróżnienie) – Michał Jasiński klasa IV c
  • 15 miejsce w Polsce (wyróżnienie) – Ziemowit Śledziński klasa IV a
  • 15 miejsce w Polsce (wyróżnienie) – Alicja Piątkowska klasa V b

 

Konkurs OLIMPUS PRZYRODA

  • 9 miejsce w Polsce (laureat) – Mateusz Żukowski klasa IV b
  • 11 miejsce w Polsce (laureat) – Maciej Tułecki klasa V c
  • 12 miejsce w Polsce (laureat) – Mateusz Prowans klasa V b
  • 12 miejsce w Polsce (laureat) – Jarowit Śledziński klasa VI c
  • 13 miejsce w Polsce (laureat) – Aleksandra Hońko klasa IV a
  • 14 miejsce w Polsce (laureat ) – Igor Tyrko klasa V b
  • 15 miejsce w Polsce (laureat) – Olga Bayer klasa VI c

 

Konkurs ARCHIMEDES BIOLOGIA PLUS

  • laureat V rzędu - Martyna Mochol klasa VI c

 

Konkurs GEO - PLANETA
Wynik bardzo dobry

  • Jarowit Śledziński klasa VI c

Wyróżnienia:

  • Jan Rogoza klasa VI a
  • Alicja Piątkowska klasa V b
  • Maciej Szych klasa V b.

Konkurs recytatorski

05.12.2015 r. (sobota) o godz. 9.00 odbędzie się


SZKOLNY ETAP
MAŁEGO KONKURSU RECYTATORSKIEGO
DLA KLAS I-III

miejsce konkursu – stołówka
„szatnia" - sala nr 18
Zapraszamy !


Grażyna Zygoń i Jacek Gajewski

Konkurs "Potyczki matematyczno - ortograficzne"

23 października 2015r. uczniowie klasy 3a Maciej Zalewski i Remigiusz Łopyta w zespole z Janem Klityńskim (kl. 3b) wzięli udział w międzyszkolnym konkursie "Potyczki matematyczno - ortograficzne", organizowanym już po raz kolejny przez Szkołę Podstawową Nr 48 w Szczecinie. Konkurs nie należał do najłatwiejszych, jednak zdaniem uczestników był bardzo ciekawy, dał możliwość sprawdzenia się w pracy zespołowej i doskonale zorganizowany.