Szkoła Podstawowa nr 53 w Szczecinie

im. Fryderyka Chopina

NAGRODY PREZYDENTA MIASTA SZCZECIN

W czwartek, 24 czerwca, w przededniu wakacji odbyła się w naszej szkole miła uroczystość - wręczenie Nagród Prezydenta Miasta Szczecin za wybitne osiągnięcia w nauce w roku szkolnym 2020/2021.Nagrody wyróżnionym uczniom szczecińskich szkół wręczał prezydent Piotr Krzystek.

DSC 0326

Wśród nich było 8 uczniów naszej szkoły. Oto oni: Mikołaj Szostak, kl. 8 C - finalista Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o Społeczeństwie, finalista Wojewódzkiego Konkursu Języka Niemieckiego, finalista Wojewódzkiego Konkursu Geograficznego, finalista Małej Olimpiady Wiedzy o Społeczeństwie, wynik bardzo dobry w Ogólnopolskim Konkursie Geograficznym „Geo – Planeta”, wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Historycznym „Pingwin 2020” Amelia Staszczyk, kl. 8 A - laureatka Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o Społeczeństwie, finalistka Wojewódzkiego Konkursu Fizycznego, laureatka I miejsca Małej Olimpiady Wiedzy o Społeczeństwie, wyróżnienie (tytuł taon) w Ogólnopolskim Konkursie Fizycznym „Lwiątko” Norbert Godlewski, kl. 8 C- laureat Wojewódzkiego Konkursu Chemicznego, finalista Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego Kajetan Kotfis, kl. 7 D - laureat Wojewódzkiego Konkursu Historycznego, laureat półfinału regionalnego Konkursu Geologiczno-Środowiskowego „Tajemniczy świat jaskiń”, finalista konkursu „Moja mała ojczyzna. Moja miejscowość, mój region” Zuzanna von Kulessa, kl. 7 A - laureatka Wojewódzkiego Konkursu Języka Niemieckiego, laureatka I miejsca konkursu językowego o tematyce muzycznej „Music World” Maksymilian Smyła, kl. 7 D - finalista Wojewódzkiego Konkursu Historycznego, laureat I miejsca konkursu „Moja mała ojczyzna. Moja miejscowość, mój region”, laureat V miejsca Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego „Pingwin 2020” Karolina Fert, kl. 8 C - laureatka Wojewódzkiego Konkursu Chemicznego Milena Małkowska, kl. 7 E - finalistka Wojewódzkiego Konkursu Języka Polskiego, finalistka konkursu „Moja mała ojczyzna. Moja miejscowość, mój region”