Październik miesiącem bibliotek

Szanowni Państwo !!!

Październik jest miesiącem bibliotek. W tym miesiącu biblioteki podejmują różne działania. Nasza biblioteka również zamierza zorganizować spotkania czytelnicze z naszymi uczniami, wyjścia do partnerów oraz chcemy ogłosić akcję.

Wszystkich przyjaciół biblioteki zapraszamy do uczestnictwa w akcji:

LEKTURY SZKOLNE DLA BIBLIOTEKI !!!

Księgozbiór lektur w 30% nie nadaje się do dalszej eksploatacji i wymaga odnowienia.

Wiele egzemplarzy uczniowie zagubili, część książek co roku ulega „zaczytaniu” i nie nadaje się do dalszego użytkowania.

Książki w większości przypadków są wydawane metodą klejenia i po kilku latach systematycznego używania ulegają samoistnemu rozklejeniu.

Na zły stan lektur mają również wpływ niskie koszty produkcji, na papierze słabej jakości.

W zakładce „Lektury szkolne” podane są tytuły książek, jakie potrzebujemy i z wdzięcznością przyjmiemy.

Wszystkim, którzy chcieliby wesprzeć nas i podarować

lub zakupić wybrane tytuły

DZIĘKUJEMY

i zapraszamy do biblioteki szkolnej w godzinach jej pracy.