Szkoła Podstawowa nr 53 w Szczecinie

im. Fryderyka Chopina

Egzamin Ósmoklasisty 2020

W dniach 16 – 18 czerwca 2020 roku odbyła się II edycja egzaminu ósmoklasisty. W związku z sytuacją epidemiczną egzamin ósmoklasisty był przeprowadzony zgodnie ze specjalnymi wytycznymi przygotowanymi przez Centralną Komisję Egzaminacyjną, Ministerstwo Edukacji Narodowej i Głównego Inspektora Sanitarnego.
Pierwszego dnia nasi Ósmoklasiści przez 120 minut mierzyli się z zadaniami z języka polskiego. Drugi dzień upłynął pod znakiem matematyki (100 minut), a trzeci – języka angielskiego (90 minut). Młodzież musiała uważać szczególnie przed wejściem do sali egzaminacyjnej. W kolejce obowiązywały maseczki, rękawiczki i dwumetrowy odstęp. Każdy uczeń przyszedł w tym roku na egzamin z własnym długopisem. Podczas egzaminu z matematyki mógł mieć też ze sobą linijkę. Trzeba było też pamiętać o legitymacji szkolnej, bo to ona pozwalała wejść na egzamin.
Trzy dni zmagań przebiegło bez zakłóceń. Uczniowie świetnie opanowali procedury, więc mogli skupić się na zadaniach. Trzymamy kciuki za wyniki naszych Ósmoklasistów!

1   1   1

1   1   1